На Хмельниччині відкрили перший в Україні Ветеранський хаб

Автор | 11.10.2023

Сьогодні в обласному центрі відбулося урочисте відкриття першого в Україні відділу підтримки ветеранів війни та їх сімей при Хмельницькій районній військовій адміністрації. Ветеранський хаб буде відігравати важливу роль у наданні підтримки та допомоги ветеранам війни та їх сім’ям. Він стане місцем, де вони зможуть звернутися за допомогою, порадою та підтримкою у будь-який час, знайдуть співрозмовників, які розуміють їхні переживання та потреби.

Тут кваліфіковані спеціалісти нададуть психологічну підтримку, допоможуть у вирішені правових питань шляхом надання правової інформації, консультації, роз’яснень тощо. Відділ співпрацює з установами, організаціями різних форм власності, громадянським суспільством та включає питання перехідного періоду від військової служби до цивільного життя ветеранів, навчання, освіта, перекваліфікація, працевлаштування, започаткування та розвиток власної справи ветеранами або членами їх сімей, питання підготовки суспільства до повернення ветеранів у громаду та їх всебічна підтримка.

“Сьогодні держава приділяє велику увагу Збройним Силам України, оборонній роботі та ветеранській політиці. Тому піклування і турбота про наших воїнів, які віддали своє здоров’я, і на жаль життя, в ім’я перемоги має бути щоденною. Саме цей ветеранський хаб за своєю функціональною метою буде здійснювати максимум для того, щоб соціалізувати ветерана, надати максимальну консультацію та підтримку у впровадженні ініціатив, психологічної, юридичної, медичної допомоги тощо. Це так званий всебічно підтримуючий дружній хаб, де кваліфіковані працівники будуть опікуватися кожним кроком та запитом ветерана”, – сказав перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін під час відкриття.

Посадовець додав, що хаб буде працювати як у форматі відділу, так і у форматі співпраці, а саме за різними меморандумами та угодами до роботи приєднаються обласний центр зайнятості, ОТЦК та СП, центр надання правової допомоги та інші необхідні фахівці (психологи, реабілітологи) і структури, які будуть надавати ветеранам підтримку та допомогу.

Ветерани війни та їх родини заслуговують повної вдячності та підтримки. Вони віддали свої сили, здоров’я і, на жаль, життя, аби ми могли жити під мирним небом. Тому відкриття таких хабів є тільки початком у питаннях надання всебічної підтримки та допомоги нашим захисникам та захисницям. В подальшому будуть напрацьовуватися різні новітні методи роботи з ветеранами. Відтак, найближчим часом планується відкриття відділів підтримки ветеранів війни та їх сімей у Шепетівському та Кам’янець-Подільському районах.

Обласна військова адміністрація вдячна усім, хто долучився до цього проекту та надав свою підтримку. Ваші знання, досвід та вміння впливатимуть на розвиток та покращення роботи відділу. Тож закликаємо усіх до співпраці в рамках реалізації ветеранської політики у регіоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *