На Хмельниччині відчинив свої двері новий соціальний центр БО «БФ «Карітас – Хмельницький УГКЦ»

Автор | 04.08.2023

В рамках розширення проекту “Розширення центру підтримки інклюзії дітей та молоді з особливими потребами в освіту та ринок праці у Хмельницькому» в обласному центрі відбулося відкриття нового соціального центру БО «БФ «Карітас – Хмельницький УГКЦ».

“На жаль, війна щодня збільшує кількість людей, які потребують тієї чи іншої підтримки або допомоги. Але ми – українці – безумовно знаємо, що потрібно для того, аби створити і забезпечити гідні умови для людей з інвалідністю. Тому кожна така соціальна ініціатива та допомога наших партнерів, друзів та благодійних фондів є вкрай необхідною та актуальною. Я щиро дякую благодійному фонду «Карітас-Хмельницький», який уже понад 20 років допомагає усім, хто потребує прихистку, підтримки та втілює в життя такі чудові проекти”, – сказав заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв під час урочистого відкриття соціального центру.

Варто відмітити, що даний центр – унікальний, адже передбачає розміщення на 1-2 поверсі соціальної кондитерської та соціального кафе з урахуванням потреб молоді з інвалідністю, що сприятиме працевлаштуванню, наданню соціальної допомоги та трудової адаптації. А також надасть можливість створити для людей в потребі (особливо для людей з інвалідністю) соціального простору, в якому кожен (чи то молода людина, чи то людина похилого віку, чи дитина) зможе займатись творчістю, брати участь у конференціях та відео конференціях, отримувати як групове психологічне розвантаження, так і особисте, відвідувати вечори відпочинку, розважальні програми, зустрічатись з цікавими людьми, тощо.

Також на 3 поверсі розташувався центр комплексної реабілітації дітей, який працюватиме як денний стаціонар курсом по два тижні та надаватиме реабілітаційну допомогу дітям з інвалідністю та дітям з органічним ураженням нервової системи, які не мають інвалідності, з метою її профілактики. Надаватиме центр і психологічну, логопедичну діагностику та корекцію, проводитиме реабілітацію з використанням сучасних методик та доказової медицини.

Діятиме тут і соціальний хаб Inspiration House. Це багатофункціональний соціальний центр з питань подолання кризи та самодопомоги для осіб та громад, які перебувають у кризі, а особливо ті, що постраждали внаслідок війни в Україні. Передбачили творці соціального центру і хостел, який надаватиме тимчасовий притулок як для сімей з дітьми з інвалідністю, які прибули на реабілітацію з інших регіонів, так і для внутрішньо переміщених осіб, які потребують тимчасового житла. Ну а пасажирський ліфт, який облаштований в центрі забезпечить дотримання рівних прав і можливостей осіб з інвалідністю та усунення будь-яких перепон і бар’єрів як для дітей, так і для дорослих з порушенням зору в поєднанні з порушеннями опорно-рухового апарату.

Керівництво БО «БФ «Карітас – Хмельницький УГКЦ» запевняє, що реалізація такого інфраструктурного проєкту створить умови дітям та молоді, людям похилого віку та особливо людям з інвалідністю найкращого рівня особистого, соціального функціонування та розвитку, шляхом комплексного соціального обслуговування та реабілітації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *