На Хмельниччині відбувся регіональний форум з питань дотримання прав людини в умовах воєнного стану

Автор | 09.06.2025

Сьогодні в обласному центрі відбувся Регіональний форум «Омбудсман, влада, громадськість: об’єднуємо зусилля для захисту прав людей». Захід був присвячений актуальним викликам у сфері прав людини в умовах воєнного стану. Учасники обговорили ситуацію в області, окреслили пріоритети та презентували щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за 2024 рік.

Участь у форумі взяли народні депутати України, представники органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, служб у справах дітей, члени Експертної ради при Представнику Уповноваженого, представники громадських організацій, Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей у Хмельницькій області та інші запрошені.

Від імені начальника ОВА Сергія Тюріна, до учасників заходу звернувся заступник начальника Володимир Юр’єв, який наголосив на важливості міжсекторальної співпраці для захисту прав громадян в умовах війни. Він підкреслив, що область не лише долає виклики воєнного часу, а й продовжує впроваджувати реформи в соціальній сфері, зокрема в напрямах дитячої та ветеранської політики.

«Попри всі труднощі, ми реформуємо систему, формуємо нові системи, напрацьовуємо якісні рішення. Головне завдання – щоб кожна людина, яка потребує допомоги, відчувала якісну підтримку», – зазначив Володимир Юр’єв.

Ключовим елементом заходу стала презентація Щорічної доповіді Уповноваженого ВРУ з прав людини в регіональному контексті, яку представила Оксана Кізаєва – представник Уповноваженого в Хмельницькій області.

У другій частині форуму відбулася панельна дискусія щодо дотримання прав дітей у громадах. Спікери розглянули питання розвитку сімейних форм виховання, інтеграції дітей, які повернулись із евакуації, та необхідності забезпечення психологічної допомоги.

За словами Володимира Юр’єва, понад 90% дітей-сиріт в області вже охоплені сімейними формами виховання, а обласна влада надалі підтримуватиме громади у цьому напрямку, а також – розвитку патронату, формуванні якісних соціальних послуг і навчанні фахівців.

Форум став важливим майданчиком для діалогу, обміну досвідом та напрацювання спільних рішень. У результаті підтвердилась спільна позиція влади, громадськості та правозахисних інституцій: права людини повинні залишатися пріоритетом, навіть в умовах повномасштабної війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *