На Хмельниччині відбулася суспільно-наукова платформа «Хрещення. Становлення. Перемога»

Автор | 11.07.2024

Уже стало доброю традицією напередодні відзначення Дня Української Державності проводити захід, який об’єднує представників різних сфер життєдіяльності – влади, військових, громадянського суспільства, науки та духовенства. Також учасників платформи привітали іноземні гості: від Президента сенату штату Юта (США) – Стюарт Адамс, від Маршалка Куявсько-Поморського воєводства (Республіка Польща) – Пьотр Цалбецкі, від імені пана Маршалка Люблінського воєводства (Республіка Польща) Ярослава Став’ярського – в особі Голови Комісії з питань міжнародної співпраці, Уповноваженого до справ гуманітарної допомоги Україні, пан Збігнєв Войцеховський.

Долучився до обговорення дискусійних тем щодо відновлення історичної справедливості в питанні державності і начальник ОВА Сергій Тюрін. Звертаючись до присутніх на заході він нагадав, що Українська державність має більш, ніж тисячолітню історію та тисячолітню народну пам’ять. Відтак, пройшовши багато історичних етапів, сучасна Україна повертається до співдружності європейських народів, частиною яких завжди була.

Зокрема, очільник області констатував, що 25 червня наша держава розпочала переговори про реальний вступ до Європейського Союзу. Також цими днями у Вашингтоні відбувається саміт лідерів НАТО. Тема війни в Україні, спротиву російській агресії є основною. Очікується передача нових систем ППО, додаткової допомоги і кроків наближення членства України в Альянсі. Міжнародна підтримка України зафіксована і у двосторонніх безпекових угодах. На сьогодні уже укладена 21 така угода із найпотужнішими державами світу.

«Ми добре усвідомлюємо ціну нашої незалежності, нашої державності, можливості спілкуватись з цивілізованим світом. Для нас є священною пам’ять про кожного Героя, що віддав своє життя за Україну. Ми зобов’язані перед подвигом українського захисника вистояти і перемогти російське зло та російський терор», – наголосив начальник ОВА.

Під час роботи платформи кожен міг висловити свою важливу думку та цікаву інформацію, яку варто доносити до кожного громадянина, аби наша національна ідентичність ставала більш непохитною та вшанованою на світовому рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *