На Хмельниччині триває встановлення кисневих станцій

Автор | 14.02.2022

На Хмельниччині триває встановлення кисневих станцій, закуплених за рахунок субвенції з державного бюджету. Це дозволить забезпечити безперебійне централізоване постачання кисню для хворих та зменшити залежність від його поставок від виробників.

Першу таку станцію напередодні нового року вже встановили у Красилівській багатопрофільній лікарні, а ще одну сьогодні отримала Хмельницька міська лікарня, яка також є одним із лікувальних закладів, що надає стаціонарну допомогу хворим з COVID-19. Наразі тут розгорнуто 300 ліжок для таких пацієнтів.

Це станція контейнерного типу вартістю 8,3 млн грн. Її потужність складає 968 л/хв, тобто вона може одночасно забезпечити потребу у кисневій підтримці понад 100 хворих.

Як наголошує заступник голови ОДА Сергій Ткачук, централізоване постачання кисню важливе не лише для лікування хворих із COVID-19. “Наявність доступу до кисню для кожного пацієнта – це нормальна світова практика, яка дозволяє забезпечити надання медичної допомоги за сучасними стандартами. Це ще один крок на шляху розбудови нашої медичної галузі, і дуже важливо, що ми бачимо тут підтримку держави, ” – зазначає посадовець.

Нагадаємо, що загалом для області було передбачено 28 млн грн. на закупівлю кисневих станцій. Головним розпорядником коштів виступив Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації. Всього за кошти цієї субвенції закуплено шість станцій для опорних лікарень області. Окрім Хмельницького та Красилова, такі кисневі станції отримають Городок, Дунаївці та Кам’янець-Подільський. Ще 2 млн грн з цих коштів направлено в рамках співфінансування на придбання станції у Славуті. Зауважимо, що киснева станція у Хмельницькій МЛ, є однією з найпотужніших серед придбаних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *