На Хмельниччині презентували унікальне видання “УКРАЇНА – ЦЕ МИ”

Автор | 31.08.2023

Даний проєкт – це колекція документів про дітей – волонтерів, які мають громадянську позицію, патріотизм, відданість Україні та внесли особистий внесок у розвиток дитячого волонтерського руху України. У видання увійшло 100 інформаційних блоків про маленьких волонтерів та навчальні заклади, які долучилися та продовжують долучатися до волонтерського руху з надання допомоги військовим Збройних Сил України. Це перша книга проєкту, перший том. 

Трохи розповімо про історію виникнення книги. До Міжнародного дня волонтера за сприяння та ініціативи Хмельницької обласної військової адміністрації було започатковано новітній проєкт “УКРАЇНА – ЦЕ МИ!”. Із колекції документів дитячого волонтерського руху Державного архіву Хмельницької області”. В його рамках Держархіву області було доручено створити зібрання документів, світлин, відеодокументів та інших свідчень, які розповідатимуть про діяльність наших юних земляків, що разом з дорослими долучилися до українського волонтерського руху, який у період війни набув широких масштабів. Як результат кропіткої праці – підготовлено інформаційно – довідкове видання “УКРАЇНА – ЦЕ МИ!”.

Сьогодні у Хмельницькому академічному обласному театрі ляльок відбулося урочисте нагородження дітей – волонтерів, власне історії яких і увійшли до першого видання. До вручення Почесних грамот, подарунків та самої книги долучилися перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін, заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв, директорка Державного архіву Хмельницької області Катерина Бурдуваліс та благодійники.

“Дитячий волонтерський рух – це напевно наймиліше і найщиріше видовище, яке можна зараз спостерігати в нашій країні. Ці події, які зараз творяться руками дітей – це надважлива справа, адже після нашої перемоги ми усі будемо гортати сторінки цієї книги з теплом у серці та посмішками на обличчі. Це і є наша історія, яку ми обов’язково передаватимемо з покоління в покоління. За це вам велика подяка та шана. Окремо хочу подякувати батькам наших маленьких волонтерів – за чудове виховання, за світле серце, за любов до нашої країни, за патріотизм, за щирі та світлі помисли. Бажаю вам щедрої долі та зростати справжніми українцями у вільній та незалежній Україні”, – сказав Сергій Тюрін, звертаючись до учасників заходу.

“На сьогодні ми – українці – це нація, яка дивує увесь світ. Дивують наші Герої своєю стійкістю та мужністю, дивує наш народ своєю незламністю, єдністю та вірою у перемогу, дивують маленькі українці, які своїми вчинками та діями наближають перемогу. Саме завдячуючи дитячій благодійності і народилася ідея створення такої книги. Дякую кожному з вас за ваші старання”, – сказав Володимир Юр’єв.

Висловлюємо слова вдячності підприємцю Анатолію Ящуку, за сприяння якого було надруковане видання “УКРАЇНА – ЦЕ МИ!”, а також ГО “Кам’янець-Подільський “Ратуша”  за чудові подарунки для дітей та усім тим, хто працював над створенням цієї книги.

Наразі у Держархіві області сформовано уже більше 150 історій дітей із колекції документів дитячого волонтерського руху, що увійдуть у наступне видання. Тож запрошуємо юних волонтерів продовжити співпрацю з Державним архівом Хмельницької області щодо наповнення колекції, яка закарбує прізвища дітей та їх дії майбутнім поколінням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *