У Хмельницькій області завершився перший Національний тиждень безбар’єрності, ініційований першою леді України Оленою Зеленською. Кульмінацією інформаційної кампанії став обласний форум «Громади без бар’єрів: історії успіху», який відбувся сьогодні в обласній військовій адміністрації під головуванням начальника ОВА Сергія Тюріна. Участь взяв також представник Уповноваженого ВРУ з прав людини Оксана Кізаєва.
Форум об’єднав представників органів місцевого самоврядування, районних військових адміністрацій, громадських організацій, архітекторів, освітян та фахівців у сфері соціального захисту. Усі разом підсумували результати тижня та презентували кращі кейси безбар’єрності в громадах області.
Як наголосив Сергій Тюрін, головна теза форуму – безбар’єрність має стати суспільною нормою.
«Безбар’єрність – це шлях до рівних можливостей для кожного. Це не лише про пандуси й таблички шрифтом Брайля. Це про повагу, підтримку та взаєморозуміння. І ми повинні реалізовувати безбар’єрність у всіх сферах – від медицини до цифрових сервісів», – зауважив очільник області.
У рамках форуму були презентовані приклади реалізованих в області проєктів, що відповідають принципам безбар’єрності. Зокрема на прикладах Хмельницької, Дунаєвецької та Волочиської територіальних громад.
Варто детальніше зазначити про виконані в області за тиждень завдання в сфері безбар’єрності:
– Проведено понад 20 ключових подій в громадах, освітніх, медичних, соціальних та інфраструктурних установах.
– Презентовано Довідник безбар’єрності, Гайд подій і Альбом архітектурних рішень.
– Запроваджено проєкти: «Безбар’єрна автошкола» (Кам’янець-Подільський), інклюзивні зміни в госпіталі ветеранів, розвиток адаптованих ЦНАПів.
– Проведені тренінги для бібліотекарів, розширено доступ до електронних архівів і книг шрифтом Брайля.
– Представники обласної влади впродовж тижня також відвідували установи та комунальні заклади, аби зробити оцінку доступності їх послуг та надати практичні рекомендації для покращення подальшої їх роботи.
Під час форуму також було презентовано проєкт Обласного плану заходів з реалізації оновленої Національної стратегії безбар’єрності на 2025–2026 роки. Громади та підрозділи ОВА отримають практичні завдання для продовження цієї системної роботи.
«На сьогодні безбар’єрність є великою цінністю. Адже вона є своєрідним критерієм зрілості суспільства. Ми розуміємо це і будемо продовжувати працювати над створенням умов, в яких кожна людина відчує себе гідною, прийнятою і захищеною», – підсумував Сергій Тюрін.












