На Хмельниччині навчають домедичній допомозі

Автор | 07.04.2022

Порятунок життя – благородна справа, в якій може бути корисний кожен з нас. Здебільшого, врятувати людину, яка зазнала серйозного травмування можна в перші хвилини або ж секунди після надзвичайної події. Для непідготовлених людей надання допомоги може викликати труднощі, проте, знаючи необхідні алгоритми дії з надання першої долікарської допомоги, можна виграти цінний час для збереження чийогось життя. Саме з цією метою Хмельницька ОВА спільно з БО “Захисти Хмельниччину” організували в області експрес-курси з надання першої домедичної допомоги людям, які зазнали травмувань.

Проводять заняття з надання допомоги інструктори контрольно-рятувальної служби України, яка в мирний час займається пошуково-рятувальними операціями у гірській місцевості. Подібні заняття уже відбулись у містах Полоне, Шепетівка, Хмельницький та Кам’янець-Подільський.

За словами представника служби Владислава Чумаченка, в першу чергу інструктори проводять 8-годинні курси з порятунку життя представникам Збройних сил України та територіальної оборони, а потім для цивільних громадян.

Під час такого заняття присутні ознайомлюються з важливими аспектами порятунку життя. Серед них, оперативне орієнтування на місцевості, аби як найшвидше викликати рятувальників, та принципи поводження з потерпілими. Також рятувальники розглянули два стани, у яких найчастіше людина потребує допомоги під час воєнних дій – це масивна кровотеча та зупинка серця. Відтак, учасники заходу мали можливість потренуватись правильно накладати джгути та провести масаж серця, аби підготувати постраждалого для передачі медикам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *