На Хмельниччині набирає обертів сівба

Автор | 05.04.2022

В умовах воєнного стану в області набирає обертів сівба. Ранніми ярими культурами вже засіяно понад 80 тисяч гектарів із прогнозованих майже 400 тис. га. У господарствах роблять акцент на продовольчих зернових та круп’яних культур, таких як гречка, ячмінь, горох, за рахунок зменшення обсягів сівби кукурудзи на зерно та сої.

Станом на 4 квітня агроформуваннями всіх форм власності посіяно понад 80 тис. га ранніх ярих культур, зокрема ярого ячменю посіяно на площі 46 тис. га ,або 72% від запланованих 65 тис.га, яра пшениця займає 9,3 тис. га, або 93%, (прогноз – 10,5 тис. га) горох посіяно на площі 3,2 тис. га, що становить 128% до наміченого, цукровий буряк вже займає 3,6 тис. га або 15% від запланованих 26 тис. га. Крім того, на площі понад 1,5 тис. га посіяно ярий ріпак, багаторічні трави. Господарствами населення на площі 280 гектарів розпочато садіння ранньої картоплі.

На рівні тергромад проводиться роз’яснювальна робота з агропідприємствами всіх форм власності щодо необхідності розширювати посівні площі основних продовольчих культур, зокрема овочевих в рамках державного проєкту «Сади Перемоги», до якого долучаються дрібні фермерські та приватні господарства.

Для проведення комплексу весняно-польових робіт засипана необхідна кількість кондиційного насіння, закуплено мінеральні добрива  та засоби захисту рослин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *