Сьогодні із робочим візитом обласний центр відвідали представники Національного агентства з питань запобігання корупції задля налагодження діалогу з обласною, регіональною владою та антикорупційними активістами. Про розбудову доброчесної влади та органів місцевого самоврядування, виконання Державної антикорупційної програми поспілкувалися із заступником голови НАЗК Сергієм Гупяком начальник ОВА Сергій Тюрін, голова обласної ради Віолета Лабазюк та міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.
Заступник голови НАЗК Сергій Гупяк окреслив головні цілі, які Національне агентство з питань запобігання корупції ставить перед собою. В першу чергу, агентство дає сигнал того, що вони готові співпрацювати в розбудові добросовісного партнерства у запобіганні корупції на всіх рівнях влади та суспільства.
“Наша аудиторія співпраці це громадськість, медіа, громадські організації, органи державної влади місцевого самоврядування, правоохоронці, міжнародні партнери, різні організації та проекти, в тому числі і медіа, які займають важливе місце в цій системі. Національне агентство покликано об’єднати всі ці сторони у роботі щодо запобігання корупції,” – зазначив Сергій Гупяк.
В свою чергу, начальник ОВА Сергій Тюрін відмітив, що подібні зустрічі надзвичайно важливі, адже в ході спілкування вдалося детально обговорити питання впровадження антикорупційних заходів.
“Ми почули орієнтири, які сьогодні застосовуються, і акценти, які має враховувати в роботі обласна військова адміністрація, районні адміністрації, підпорядковані комунальні підприємства та інші учасники процесу боротьби із корупційними ризиками. І важливо, що між нами є взаємодія та є обмін інформацією, завдяки чому вдається оперативно реагувати на такі виклики,” – наголосив Сергій Тюрін.
Очільник області розповів про розробку обласної програми з питань запобігання корупції. Найближчими кількома тижнями буде фіналізовано роботу у цій сфері. Так, уже проведено відповідні навчання членів робочої групи, до якої входять представники ОВА, визначені основні потенційні ризики, що можуть бути оцінені як корупційні, та до яких буде застосована відповідна програма.
Серед інших важливих тез варто відмітити, що завдяки спільній роботі із НАЗК, створено Єдиний портал повідомлень викривачів. Через цей портал можна подати повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. До зазначеного Порталу викривачів ОВА підключена з грудня 2023 року. Крім того, днями доступ до цього ресурсу отримали і 12 підприємств, установ та організацій, засновником або співзасновником яких є обласна військова адміністрація.
Також в області активно працює робоча група «Прозорість і підзвітність», яка активно працює над тим аби зменьшити копупційні ризики у сфері закупівель.
Резюмуючи, учасники сьогоднішньої робочої зустрічі висловили наміри про подальше зміцнення співпраці та добросовісне партнерство.