Сьогодні в обласній військовій адміністрації відбулося чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Хмельницькій ОВА. Захід відбувся під головуванням заступника начальника ОВА Володимира Юр’єва. Участь взяли постійні члени коордцентру, керівництво районних військових адміністрацій, директори та начальники профільних департаментів і служб ОВА, керівники регіональних центрів та управлінь, представники громадських та благодійних організацій, а також голови територіальних громад, які долучились онлайн.
Володимир Юр’єв привітав присутніх, окремо відзначивши розширення складу Координаційного центру. Ці зміни мають зміцнити експертний потенціал та ефективність координації соціальних проєктів в області.
Під час засідання учасники детально розглянули виконання протоколу попереднього засідання. Начальники районних військових адміністрацій, а також керівники профільних департаментів ОВА доповіли про стан реалізації доручень та окреслили причини можливих затримок.
Одним із ключових питань стало обговорення організації роботи експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи на базі медичних закладів, про що детально розповів директор Департаменту охорони здоров’я ОВА Денис Дудко. Учасники також розглянули стан та результати надання соціальних послуг у територіальних громадах, зокрема підготовку до обласного конкурсу «Найкраща соціальна громада», про що доповідала директор Департаменту соціального захисту населення ОВА Ірина Ковальчук.
Важливим елементом засідання стала презентація результатів впровадження послуги патронату над дитиною, яку презентували регіональний консультант Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ліана Залуцька та регіональний координатор проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату МБО «Партнерство “Кожній дитині”» Лілія Варгата. Акцент зроблено на необхідності створення таких сімей у кожній територіальній громаді.
Відтак, керівники громад отримали рекомендації сприяти створенню щонайменше однієї патронатної сім’ї в громаді та забезпечити посилену підтримку прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, що сприятиме суттєвому зменшенню кількості дітей, які перебувають в інституційних закладах. В свою чергу, Служба у справах дітей ОВА надаватиме громадам необхідну методичну допомогу.
Окрім того, значну увагу учасники приділили підвищенню якості надання соціальних послуг. Зокрема, координаторів мультидисциплінарних команд раннього втручання зобов’язали пройти відповідне навчання. Дев’ятьом громадам доручено укласти договори про співпрацю з мобільними операторами України, що покращить комунікацію та доступність сервісів.
Завершуючи засідання, Володимир Юр’єв наголосив на надзвичайній важливості скоординованої взаємодії всіх департаментів, управлінь, територіальних громад, відповідальних осіб та партнерів. «На сьогоднішній день бюджети всіх рівнів максимально оптимізовані для підтримки Сил Оборони, але соціальні питання та підтримка цивільного населення, особливо великої кількості внутрішньо переміщених осіб, також є нашим пріоритетом. Ці питання актуальні, гострі, і потребують чіткої взаємодії».
Обласна військова адміністрація продовжує системно працювати над забезпеченням потреб цивільного населення, адаптуючись до викликів сьогодення та вибудовуючи міцний фундамент для майбутнього.