Хмельницька, Тернопільська та Чернівецька області відзначили День Соборності України

Автор | 24.01.2022

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року No 42/99.

Участь в урочистих заходах поблизу с.Окопи на Чортківщині, де зустрілися делегації трьох областей – Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької, прийняв голова Шепетівської райдержадміністрації Анатолій Катеренчук.

Делегацію Хмельниччини очолювали голова облдержадміністрації Сергій Гамалій та заступники Сергій Ткачук,  Володимир Юр’єв, Тернопільщини – голова облдержадміністрації Володимир Труш, Чернівеччини – голова облдержадміністрації Сергій Осачук.

Розпочались заходи з зустрічі на “мості Єднання”. Учасники делегацій традиційно обмінялися хлібом-сіллю та символічно поєднали дві половини державного стяга.

Особливим моментом святкування стала фіксація спільного рекорду України. На межі трьох областей було розміщено найбільший трисвічник, виготовлений у формі Державного Герба України – Тризуб, розмірами 750*1800 см. Як факт реєстрації та визнання рекорду кожному очільнику області вручено дипломи голови наглядової ради національного проєкту “Книга рекордів України”. В продовження урочистостей святкового настрою всім присутнім додали театралізовані постановки та патріотичні пісні від творчих колективів, що лунали з головної сцени.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *