Хмельницька область – серед лідерів Всеукраїнської кампанії з імунізації проти поліомієліту

Автор | 11.05.2022

Брутальний наступ ворожих військ росії цілеспрямовано намагається зруйнувати медичну систему України. Проте робота з подолання спалаху поліомієліту в областях триває. Моніторинг за випадками гострого в’ялого паралічу ГПВ продовжується.

Станом на 3 травня 2022 року проведено 72 642 щеплень дітям віком від 6 місяців до 6 років (1 або 2 дози ІПВ). У тому числі, першою дозою щеплено 33 232 дітей (37% від запланованої кількості), другою – 39 410 (71%).

Найвищі показники охоплення в таких областях:

Дніпропетровська (100%),

Кіровоградська (84%),

Хмельницька (67%),

Полтавська (65%).

Найнижчі показники у Київській (36%), м. Київ (37%), Чернігівській (38%), Запорізькій (39%) областях.

Всього на першому етапі заплановано щепити 144 тис. дітей. Наразі виконано 50% від плану.

Просимо батьків звернутися до свого сімейного лікаря та перевірити статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем. У разі потреби, запланувати надолужити пропущені щеплення. Вакцина ІПВ дає індивідуальний захист, а значить збереже ваших дітей від можливого інфікування.

Батьки, що вимушені через бойові дії переїхати в інші області можуть щепити дитину від поліо, в тому числі, в державному закладі охорони здоров’я безоплатно.

Нагадаємо, у жовтні 2021 року в Україні зафіксували випадок поліомієліту в Рівненській області. За результатами досліджень у Регіональній референс-лабораторії м. Гельсінкі, півторарічна дівчинка інфікувалася дериватом вакцинного поліовірусу типу 2 (VDPV2) та має параліч.

Аби надати кожній дитині індивідуальний захист від інфікування поліовірусом, з 1 лютого 2022 року розпочалася кампанія імунізації проти поліо. Попри війну подолання спалаху триває.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *