Хмельниччина отримала 22 нових шкільних автобуси

Автор | 07.08.2023

Війна внесла свої корективи у всі сфери життя країни, зокрема освітня галузь зазнала серйозних змін, навчальним закладам довелося віддати чималу кількість шкільних автобусів на потреби Збройних Сил України. Відтак, аби компенсувати недостачу в транспорті, сьогодні громади Хмельниччини отримали 22 новенькі шкільні автобуси, а також 72 гігієнічні набори для закладів освіти.

Передали представникам громад ключі від автобусів та сертифікати на гігієнічні набори перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін, заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв та голова обласної ради Віолета Лабазюк.

“Сьогодні надзвичайно приємна подія для Хмельниччини, адже 24 громади отримають 28 нових шкільних автобусів, 22 з яких уже нині відправляться по своїх місцях призначення, а ще 6 будуть передані впродовж місяця. Тому бажаю, аби цей транспорт справно служив на користь наших дітей, яким необхідна якісна та доступна освіта,” – зазначив Сергій Тюрін.

Варто наголосити, що придбання транспорту відбулося шляхом централізованої закупівлі 28 шкільних автобусів на умовах співфінансування для 24 територіальних громад області, у тому числі 1 автобуса для маломобільних груп населення.

Довідково, у 2023 році частка співфінансування склала:

• для шкільних автобусів, виходячи з вартості одного шкільного автобуса 3,0 млн гривень:
– 54,3 % – за рахунок субвенції,
– 45,7 % – за рахунок коштів місцевого бюджету,

• для шкільних автобусів, спеціально обладнаних для перевезення маломобільних груп населення, виходячи з вартості одного такого шкільного автобуса 3,2 млн гривень:
– 54,531 % – за рахунок субвенції,
– 45,469 % – за рахунок коштів місцевого бюджету.

Відтак, загальна сума коштів виділених на закупівлю автобусів становить 45 728,0 тис гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *