Хмельниччина долучилася до проекту «Пліч-о-пліч»

Автор | 07.07.2023

Високопілля Бериславського району Херсонської області – саме той населений пункт, який відновлюватиме Хмельницька область в рамках проєкту “Пліч-о-пліч”. Мова йде про відновлення об’єктів житлового призначення, які були пошкоджені внаслідок війни. Нині селище зруйноване на 80%, там живе дуже мало людей, хоча до війни мешкало близько 4 тисяч людей. Фактично це патронат Хмельницької ОВА над Високопільською селищною територіальною громадою.

«Ми бачимо як світова спільнота, міжнародні організації підтримують Україну матеріально, гуманітарно та воєнно, а наш обов’язок – розвивати також і внутрішню допомогу тим громадам, які найбільше постраждали», – зазначив перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін.

Як розповів посадовець, в рамках проєкту «Пліч-о-пліч» в першу чергу буде відновлене те житло людей та обʼєкти соціальної інфраструктури, які підпадають під поточне відновлення – це заміна вікон, дверей, даху, покрівлі та інше. Відтак, уже обстежено на ушкодження для подальшого відновлення житлових приміщень 257 домогосподарств у 28-ми об’єктах житлового призначення. Орієнтовна вартість робіт з відновлення житлових об’єктів – 120 млн гривень. Проект фінансуватиметься з місцевих, обласного та державного бюджетів, а також за кошти благодійників.

Додатково: “Пліч-о-пліч” проєкт відновлення на рівні громада-громаді або регіон-регіону. Основний стейкхолдер відбудови в Україні є Міністерство відновлення та профільне Агенство відновлення, які задають напрямки та темпи відбудови. “Пліч-о-пліч” – підпроект ініціативи “We Build Ukraine”, яку презентувало Міністерство відновлення на Лондонській конференції. Мета “We Build Ukraine – об’єднати всіх міжнародних партнерів, які долучені або планують доєднатися до відновлення України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *