Інформаційне повідомлення про роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

Автор | 28.03.2022

Станом на 28 березня 2022 року Хмельницька АЕС працює у штатному режимі та безпечно виробляє електроенергію для потреб населення, промисловості та оборони.

Порушень умов безпечної експлуатації енергоблоків немає. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на ВП ХАЕС та у зоні спостереження не змінювався та перебуває у межах норми.

Основне обладнання реакторних відділень енергоблоків, приміщення, будівлі, периметри захищених зон та прилеглих територій, а також особливо важливі об’єкти ВП ХАЕС знаходяться під посиленою охороною.

28 березня 2022 року радіаційний фон на промисловому майданчику Хмельницької атомної електростанції та у 30-кілометровій зоні спостереження  не перевищує допустимих норм. Показники знаходяться на рівні, який відповідає нормальній експлуатації енергоблоків та не перевищують природних фонових значень*.

Значення гамма-фону у зоні спостереження Хмельницької АЕС станом на 08:00:

Плужне – 0.12 мкЗв/год

Білотин – 0.13 мкЗв/год

Дертка – 0.10 мкЗв/год

Славута – 0.09 мкЗв/год

Комарівка – 0.10 мкЗв/год

Рибгосп – 0.11 мкЗв/год

Полянь – 0.13 мкЗв/год

ЦПК – 0.10 мкЗв/год

Кривин – 0.12 мкЗв/год

Нетішин – 0.10 мкЗв/год

Острог – 0.11 мкЗв/год

            * Природний радіаційний фон може змінюватися у різних регіонах Землі**. Контрольний рівень радіаційного фону в Україні (потужність експозиційної дози) становить 25 мкР/год. Середнє значення потужності експозиційної дози в Хмельницькій області 11,5 мкР/год, у Рівненській – 12 – 12,5 мкР/год.

              ** Безпечним вважається рівень радіації до величини  приблизно 0.5 мікрозіверт на годину (до 50 мікрорентген на годину). –  0.2 мікрозіверт на годину (відповідає значенням до 20 мікрорентген на годину) – це найбільш безпечний рівень зовнішнього опромінення тіла людини, коли радіаційний фон у нормі. Верхня межа допустимої потужності дози – приблизно 0.5 мкЗв/год (50 мкР/год).

Офіційний сайт www.хаес.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *