Інформаційна акція до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

Автор | 19.10.2021

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою.

Причинами розвитку цього явища залишається розповсюдження організованої злочинності та наркоторгівлі й недостатня боротьба з ними, домашнє насильство, пошук кращих умов життя, слабка поінформованість населення про життя і працевлаштування за кордоном, виготовлення й розповсюдження дитячої порнографії через мережу Інтернет – перераховувати можна довго, тільки констатацією факту проблему не вирішиш, але вже її усвідомлення та визнання є першим кроком до боротьби. Особливо якщо враховувати сучасні процеси глобалізації, інформатизації тощо.

Торгівля людьми може відбуватись у різних формах: вербування, перевезення, передача, продаж; усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях; використання в порнобізнесі, примус до заняття проституцією; використання у військових конфліктах; залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство; рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця; залучення в боргову кабалу; використання шантажу, погроз, насильства.

Постраждалі від торгівлі людьми заслуговують на повагу і допомогу незалежно від форми експлуатації.

Для успішного попередження торгівлі людьми надзвичайно важливо захищати права постраждалих і надавати їм підтримку. Це передбачає захист їхнього особистого життя, а також ряд адміністративних заходів для оформлення їхнього перебування у країні призначення із наданням безпечного житла та доступу до психологічної, медичної, юридичної та соціальної допомоги.

Працівники відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ долучилися до інформаційної акції «Хода за свободу», мета якої: поінформувати громадян про небезпеку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, її основні форми та способи втягнення в експлуатацію, з особливим акцентом на трудову експлуатацію.

Відділ соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *