Безоплатна правова допомога

До Шепетівського бюро правової допомоги звернулася мешканка громади, пані Катерина. Згідно її слів, вона дізналася, що відтепер власники газового обладнання змушені будуть платити за його обслуговування. Раніше вона чула, що подібну плату вносив її сусід, що мав котел іноземного виробництва. Проте котел пані Катерини виготовлений в Україні. Тому її цікавить, чи законне нарахування такої платні?

Почнемо з того, що законодавство і раніше поділяло газові мережі на два види: внутрішнього і зовнішнього газопостачання.

До 2018 року за технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових газових мереж здійснював оператор системи, а кошти входили в тариф. Проте працівники газових господарств не мали відповідної кваліфікації щодо обслуговування котлів певних іноземних моделей, тому необхідно було укладати договори на їх обслуговування з іншими структурами.

Зараз же послуги з обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж здійснюються  на умовах окремого договору, укладеного між співвласниками, і суб’єктом, що має право на виконання відповідних робіт. І це не обов’язково має бути оператор газорозподільних мереж, наявна свобода договору з іншими надавачами послуг.

Відповідні зміни, до речі, 03.12.2020 року внесено і до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Консультацію надав завідувач сектору “Шепетівське бюро правової допомоги” Євген Бондар