Громади вільні від туберкульозу!

Автор | 24.03.2025

У Хмельницькій ОВА відбулася конференція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом на тему “Громади вільні від туберкульозу!”. До обговорення цієї надважливої теми долучилися перший заступник начальника Хмельницької ОВА Оксана Вжешневська, фахівець відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров’я Ольга Сакальська, директор Департаменту охорони здоров’я ОВА Андрій Нечипорук, директор КНП “Хмельницький обласний фтизіопульмонологічний медичний центр” Сергій Василенко, генеральний директор ДУ “Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Микола Габрикевич, голови громад та інші запрошені.

“Туберкульоз – це не лише виклик для системи охорони здоров’я, а й соціальна проблема, що потребує спільних зусиль влади, медиків та громад. Ми підтримуємо ініціативи, спрямовані на раннє виявлення хворих, а також залучаємо додаткові ресурси для покращення якості та доступності медичних послуг населенню громад. Подолати цю хворобу можливо, але для цього необхідно діяти спільно, не зупинятися на досягнутому, впроваджувати та ефективно реалізовувати спільні проекти для забезпечення здорового майбутнього населення громад. Тож дякую всім, хто долучається до цієї важливої справи”, – сказала Оксана Вжешневська.

Нагадаємо, що у грудні 2024 року на черговому засіданні регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я при ОВА було розглянуто питання “Громади вільні від туберкульозу – вагома складова на шляху до подолання туберкульозу”. Тоді кожна з громад отримала доручення щодо розробки плану “Громади вільні від туберкульозу”. Наразі вже понад 20 громад надіслали такі плани.

Під час конференції присутні детально обговорили стан боротьби з туберкульозом на рівні громад, включаючи актуальні проблеми, досягнення та виклики. З метою координації дій та об’єднання зусиль для покращення санітарно-епідемічного благополуччя населення було ухвалено рішення про впровадження ініціативи “Громади вільні від туберкульозу”. Важливим кроком стало підписання Меморандуму дій, що засвідчує готовність сторін до спільної роботи задля збереження здоров’я громадян.

Довідково:

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, туберкульоз залишається однією з 10 основних причин смерті у світі. Особливо вразливими є люди з ослабленим імунітетом, малозабезпечені верстви населення та особи, які не мають доступу до якісної медичної допомоги. Щороку у світі реєструють мільйони нових випадків туберкульозу, а сотні тисяч людей помирають від цієї хвороби. Україна, на жаль, входить до переліку країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз, особливо його стійких форм, які важче піддаються лікуванню.

Хмельницька область знаходиться на 10 місці за показником захворюваності на активний туберкульоз, включаючи його рецидиви (складає 51,6 на 100 тис. населення, в порівнянні з 2023 роком, збільшився на 8,2%. В області у 2024 році захворюваність всіма формами туберкульозу зафіксована у 529 осіб. Бактеріальний туберкульоз виявили у 349 осіб, деструктивний туберкульоз — у 178 осіб. Серед дітей діагностовано 6 випадків захворювання, а серед підлітків — 3).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *