ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ СОЦІАЛЬНИХ ПІЛЬГ ТА ДОПОМОГ

Автор | 13.12.2022

З 30 листопада 2022 р. набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо призначення окремих видів державної допомоги та соціальних стипендій» ( від 15.11.2022 р. № 1320), якою передбачено що:

  • строк виплат державних допомог продовжуватиметься лише особам, які проживають на території територіальних громад, віднесених до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій (далі – Перелік);
  • у разі виключення територіальних громад із Переліку державну допомогу продовжуватимуть виплачувати протягом місяця, в якому територіальну громаду виключено з Переліку, та протягом наступного місяця після її виключення;
  • особам, які не проживають на території територіальних громад, внесених до Переліку, строк виплати державної допомоги продовжується до 31 грудня 2022 р.(включно).

           Оскільки громади Шепетівського району не включено до Переліку, то особам, які отримують державні допомоги автоматично (без особистого звернення), необхідно з 01.01.2023 р. звернутися до уповноважених осіб територіальних громад або до Центрів надання адміністративних послуг та надати заяву на подовження дії державних допомог.

            В той же час поновлюються норми постанови КМУ (від 8 квітня 2020 р. № 264), в якій зазначено, що строк звернення за призначенням державних допомог продовжується на період карантину та один місяць після дати його відміни. Наразі карантин в Україні триває до 31.12.2022 р. Тобто, якщо дію карантину буде подовжено, звертатися до управління за подовженням дії державних допомог не потрібно.

          Начальник управління соціального захисту населення

Шепетівської районної державної адміністрації

Ліліана ТАНАСІЄНКО 

                                                                                                                                                                                                      

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *