Державний архів Хмельницької області розпочинає співпрацю з корпорацією із оцифрування документів FamilySearch Internetional

Автор | 29.08.2022

У листопаді минулого року Державний архів Хмельницької області підписав договір про співпрацю з американською корпорацією із оцифрування документів FamilySearch Internetional. У липні цього року відбулася зустріч керівництва Держархіву області із делегацією від FamilySearch International на чолі з офіційним представником в Україні Олександром Січкаренком. Мета зустрічі полягала в оцифруванні документів Національного архівного фонду України (НАФ) та створення фонду користування на такі документи.

Нещодавно розпочався процес підготовки приміщення та встановлення технічного обладнання. А наразі триває навчання операторів з оцифрування документів НАФ, які стали переможцями за результатами співбесіди. Після проходження навчання розпочнеться і сам процес оцифрування.

Попередньо Програма розрахована на 5 років і передбачає оцифрування 74 000 од.зб з розрахунку на двох операторів. У першу чергу передбачається створення цифрових копій на фільтраційні та архівно-слідчі справи. Окрім того, заплановано оцифрування метричних книг релігійних установ різних конфесій, книги реєстрації актів цивільного стану відділів ДРАЦС, документи приватних нотаріусів та судові записи, фондів органів влади та місцевого самоврядування, духовних та навчальних закладів тощо.

Довідково: 2 червня 2020 року Голова Укрдержархіву Анатолій Хромов підписав Меморандум про співробітництво між Державною архівною службою України та корпорацією FamilySearch International (США), метою якого є оцифрування документів Національного архівного фонду України генеалогічного характеру та створення фонду користування на такі документи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *