В Україні запроваджено додаткову та бустерну дозу вакцин від COVID-19. Наразі медичні, соціальні працівники та люди віком від 60 років можуть отримати бустерну дозу незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Також додаткову дозу вакцини можуть ввести люди з низкою важких хвороб, в яких міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини.
На сьогодні в області бустерну дозу отримали більше 20 осіб, які напередодні здійснили запис на щеплення у пункт чи центр вакцинації від COVID-19.
Нагадаємо різницю між додатковою та бустерною дозою:
Додаткова доза вводиться людям, у яких міг не виробитися достатній рівень імунітету через важкі захворювання, такі як, наприклад, рак крові, через ВІЛ-інфекцію, пережиту трансплантацію органів, хімієтерапію, лікування великими дозами гормональних препаратів. Додаткову дозу вводять через 1-3 місяці після останнього щеплення тою ж самою вакциною, якою робили попередню вакцинацію. Дія сертифікату не подовжується.
Бустерна доза вводиться людям 60+, медикам та співробітникам будинків інтернатного типу для того, щоб посилити захист через поступове зниження ефективності вакцини. Бустер – мРНК-вакцини (Moderna або Comirnaty/Pfizer) – потрібно вводити через 6-9 місяців після вакцинації. Сертифікат про вакцинацію буде продовжено від дати отримання бустерної дози, і діятиме 270 діб. Отримати його можна в Дії: достатньо повторити запит на генерацію сертифікату в останніх числах січня 2022 року. До того часу сертифікат за попередню повну вакцинацію є чинним.
Пам’ятайте, що вакцинація – єдиний спосіб захиститися від важкого перебігу та смерті від COVID-19. Особливо щеплення вкрай необхідне для людей з супутніми захворюваннями, для вагітних та для людей 60+.