Аграрії Хмельниччини отримали рукави для зберігання зерна за донорською програмою

Автор | 03.11.2022

Забезпечення продовольчої безпеки та системної роботи аграрного сектору є одним із пріоритетів влади та аграріїв. Проте в умовах війни сільгосппідприємства стикнулись з проблемою збуту та зберігання продукції.  Тож аби допомогти аграріям, продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України за донорської підтримки урядів Канади та Японії, а також австралійської благодійної організації Міндеру Фаундейшн закупили для них засоби тимчасового зберігання зерна (рукави) місткістю 200 тонн.

Сьогодні першу партію таких рукавів для зберігання зерна отримали агровиробники Хмельниччини, які подали 66 заяв на більш ніж 1000 поліетиленових зернових рукавів. Крім цього, міжнародні партнери надали також 6 спеціалізованих завантажувальних машин.

“Така допомога для наших сільгосппідприємств є вкрай важливою, адже Хмельниччина – аграрна область, яка має найвищу врожайність в країні та забезпечує сільськогосподарською продукцією не лише область, а й країну загалом, – зазначив начальник ОВА Сергій Гамалій. – Переконаний, що після повного розблокування та можливості вільного вивозу продукції агровиробники забезпечать продовольством й інші країни, які цього потребують.”

Варто зазначити, що подання заяв на участь у програмі, яке здійснювалося за допомогою Державного аграрного реєстру через Фонд підтримки фермерських господарств, триватиме ще декілька днів. Тож малі та середні агровиробники, площа землі яких в офіційній обробці (у власності чи оренді) від 100 до 10000 га можуть зареєструватись та отримати поліетиленові зернові рукава для зберігання власної вирощеної продукції.

У даних рукавах  можна зберігати будь-які зернові та технічні культури (преважно кукурудзу, пшеницю, соняшник, сою, ячмінь), які доведені до стану вологості 8-12% . Термін зберігання продукції у таких ємностях – 0,5-1 рік, без можливості повторного використання.

Зазначимо, що  ФАО та Мінагрополітики планують виділити для сільськогосподарських підприємств 30 000 поліетиленових зернових рукавів. Отримати їх можуть: юридичні особи та фізичні особи-підприємці (ФОП), які обробляють землі на території України, окрім тимчасово окупованих.

Координатором даного проєкту на Хмельниччині є Михайло Загородний, очільник  ТОВ “Компанія ЛАН”, який на безоплатній основі надав території підприємства для зберігання та видачі вищезазначеної допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *