4 лютого 1977 року Міністерство енергетики та електрифікації СРСР видало наказ №46/а «Про початок робіт на будівництві Хмельницької АЕС», – так розпочалася історія будівництва Хмельницької АЕС і міста атомників.
Десять років потому, у 1987-му, до енергосистеми країни під’єднано перший енергоблок, а в 2004 році – другий, кожен потужністю 1000 МВт. Щодня Хмельницька АЕС виробляє близько 48 млн. кВт*год електроенергії, що складає біля 8% від загального виробництва в Україні.
Колектив Хмельницької АЕС сьогодні – це понад п’ять тисяч висококласних фахівців різнопрофільних цехів та підрозділів, які забезпечують діяльність найбільшого підприємства регіону.
ХАЕС подарувала життя Нетішину, який з маленького села на межі Рівненської та Хмельницької областей переродився у сучасне місто – супутник атомної електростанції. Нині Нетішин – це 37-тисячне місто, образ і долю якого визначає станція, адже саме Хмельницька АЕС формує основну частину доходів міського бюджету.
За період експлуатації Хмельницькою АЕС вироблено майже 327 мільярдів кВт*год електроенергії, а це величезний внесок до бюджетів усіх рівнів.
Майданчик Хмельницької АЕС на сьогодні залишається найбільш перспективним для розширення одного з найбільш технологічних і наукомістких секторів економіки України – атомної енергетики.
Довідково
Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електростанція» Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» – найпотужніше підприємство Хмельниччини.