Автор | 06.10.2021

5 жовтня в сесійній залі Шепетівської районної ради під головуванням заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимира Юр’єва відбулася зустріч на якій обговорили принципи взаємодії та співпраці між територіальними громадами та департаментами Хмельницької обласної державної адміністрації, механізми впровадження загальнодержавних програм та проєктів.

На нараді були присутні голова районної державної адміністрації Анатолій Катеренчук, керівники структурних підрозділів Хмельницької обласної державної адміністрації, голови територіальних громад Шепетівського району, начальник Шепетівського районного управління поліції Анатолій Чубенко, керівник Шепетівської окружної прокуратури Роман Олійник.

На початку зустрічі Володимир Юр’єв привітав усіх присутніх та зазначив, що сьогодні відбувається докорінна модернізація соціального захисту населення. Перед владою різних рівнів стоїть завдання — забезпечити отримання людиною якісної соціальної послуги у своїй громаді. Для цього ми спільно маємо розбудовувати соціальні служби у громадах.

Заступник директора департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Лариса Гурина, надала інформацію про організацію надання соціальних послуг в територіальних громадах Шепетівського району, розповіла про створення спеціалізованих служб підтримки осіб, що постраждали від домашнього насильства, створення та діяльності координаційних рад.

Наголосила, що запобігання та протидія домашньому насильству є однією із важливих функцій територіальних громад. Ця робота проводиться через відповідальних осіб органів місцевого самоврядування, закладів освіти та охорони здоров’я, старост, які є найважливішою ланкою в цій роботі, через засідання координаційних рад з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, через надання соціальних послуг спеціалізованими службами підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, через роз’яснювальну роботу серед мешканців громади, через роботу з сім’ями, що потрапили в складні життєві обставини.

Виконуюча обов’язки директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації Дарія Басюк надала інформацію про використання залишків освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам по галузі «Освіта», розповіла  про організацію харчування школярів у закладах освіти, залучення шкіл району до проекту «HUMAN Школа», розвитку STEM-освіти, розвиток мережі закладів освіти з інклюзивним навчанням, діяльність інклюзивно-ресурсних центрів, облаштування в територіальних громадах Шепетівського району «Активних парків — локацій здорової України» тощо.

Заступник директора Хмельницького обласного центру соціальних служб  Наталія Мельник провела аналіз організації соціальної роботи в територіальних громадах Шепетівського району, розповіла про створення спеціалізованих служб, які надають соціальні послуги для громадян, які зазнали домашнього насильства.

Заступник начальника Служби у справах дітей Любов Тимофіїв розповіла про створення та функціонування служб у справах дітей у громадах Шепетівського району, роботу із сім’ями, що опинилися в складних життєвих обставинах, акцентувала увагу на створенні дитячих будинків сімейного типу, створення сімей патронатних вихователів.

Наприкінці наради начальник головного управління національної соціальної сервісної служби у Хмельницькій області Інна Ящук розповіла про створення та функціонування Головного управління Національної соціальної служби у Хмельницькій області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *