18 років безпечної та стабільної роботи другого енергоблока Хмельницької АЕС

Автор | 08.08.2022

7 серпня 2004 року о 20:33 відбувся енергетичний пуск енергоблока №2 Хмельницької АЕС, що стало найбільшим досягненням в атомній енергетичній галузі за роки незалежності України.

Пуск блока означав, що багато сотень людей одержали роботу, високу заробітну плату, а місто Нетішин – гарантоване джерело тепла для домівок. Водночас Україна довела, що зробила важливий крок до енергонезалежності. 

За 18 років надійної та безпечної роботи другим енергоблоком ХАЕС зроблено значний внесок в економіку держави та регіону. Серед найкращих виробничих показників на другому енергоблоці ХАЕС – виробництво 7 млрд 542 млн кіловат – годин електроенергії із коефіцієнтом використання встановленої потужності 86,1% у 2007 році.

У рамках пуску 2-го енергоблока на ХАЕС реалізовано низку проєктів, спрямованих на підвищення безпеки, модернізацію і реконструкцію. Зокрема, паралельно з існуючою системою радіоекологічного моніторингу впроваджена автоматизована система контролю радіаційної обстановки (АСКРО). 15 стаціонарних постів АСКРО, подають об’єктивну і точну інформацію та  забезпечують достовірний незалежний контроль стану навколишнього середовища у режимі реального часу.  

Радіаційний фон в зоні спостереження знаходиться в межах природних фонових значень, зафіксованих до початку зведення станції. Це свідчення того, що ХАЕС функціонує в гармонії з навколишнім середовищем.

Розвиток атомної енергетики, зокрема, будівництво нових та продовження ресурсу діючих енергоблоків, неможливо без соціальних гарантій. Під час добудови енергоблока № 2 ХАЕС на соціальний розвиток було перераховано 64,6 мільйона грн, добудовано школи, мости, здійснено великі обсяги газифікації та ін.

З нагоди річниці пуску, генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра привітав колектив Хмельницької АЕС та побажав безпечної та безаварійної роботи на благо та розвиток України.

Сьогодні Хмельницька АЕС – це найпотужніше підприємство регіону, від успішної роботи якого залежить економічна стабільність, безпека та енергетична незалежність держави в цілому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *