16 днів проти насильства

Автор | 25.11.2022

З 25 листопада 2022 р. по 10 грудня 2022 р. в Україні відбувається щорічна міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони поєднують заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

5 грудня – Міжнародний день волонтера

6 грудня – річниця з дня «Монреальської різанини», коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що «вони були феміністками»

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Шепетівська районна адміністрація приєдналася до цієї акції заради об’єднуючої мети – створення соціального простору, вільного від насильства, збільшення у мешканців району розуміння та обізнаності щодо форм насильства; служб, до яких можуть звернутися постраждалі від насильства за допомогою; прав постраждалих осіб.

У районі  затверджено загально районний План проведення заходів до відзначення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками (25 листопада) та Міжнародної акції «16 днів проти насильства».

Пам’ятаймо, домашнє насильство вже ніколи не буде приватною справою. Давайте розірвемо це коло разом, адже свобода від насильства є невід’ємним правом кожної людини! 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *