Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. Прапор Шепетівського району
ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА СЕЛИЩНА, СІЛЬСЬКІ РАДИ ТУРИЗМ ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

ШЕПЕТІВЩИНА ТУРИСТИЧНА


   Для розвитку сільського туризму в Шепетівському районі проводяться інформаційні зустрічі з керівниками установ культури та зацікавленими організаціями з метою залучення до роботи по розвитку туризму.
   Здійснюються заходи, передбачені перспективним планом розвитку туристичної галузі в Шепетівському районі.
   Розроблено туристичну карту району «Шепетівщина туристична», де відображені 4 туристичні маршрути.
   Перший в Україні кластер сільського туризму «Оберіг» був створений в селищі Шепетівського району ще в 2002-му році. Готинність тамтешніх господинь зумовили не лише появу агросель, а й створення аграрного бренду цієї території.
   Вже минуло 15 років, а й дотепер у селищі Грицеві господині агроосель «Смаколики», «У бабусі», «Затишок», «Лідія» та «Газдиня» завжди радо зустрічають туристів, охочих пізнати романтику сільського життя.
   Агрооселі Грицева пропонують для туристів сауну, фіточаї, масаж косметичний, велопрогулянки, плавання на човні, екскурсії місцевістю, збирання грибів, ягід, лікарських рослин та порибалити.
   Взагалі розвиток екотуризму в Грицеві позитивно вплинув на селище. Коли одні місцеві почали на цьому заробляти, це спонукало й інших причепурити свої обійстя, аби й до них потягнулися туристи.
   Кластер сільського зеленого туризму «Оберіг» здійснює координацію роботи місцевих підприємців по обслуговуванню туристів, взаємодіє з органами місцевої влади та громадськими організаціями, забезпечує дотримання стандартів з обслуговування туристів, проводить тренінги та семінари, надає консультації, проводить освітні заходи, організовані на запити та потреби туристів, проводить маркетинг розвитку сільського туризму в районі, створює інформаційну інфраструктуру для забезпечення потреб відпочиваючих. Поширюється досвід роботи Кластеру „Оберіг” через співпрацю з міськрайонним центром зайнятості та проведенням практичного навчання, тренінгів в інших регіонах країни.
   З метою популяризації відпочинку в селі власники агроосель рекламують свої послуги на різноманітних виставках-ярмарках та через Інтернет.
   Районна державна адміністрація вживає заходів щодо покращення інфраструктури населених пунктів.
   Туристична карта району «Шепетівщина туристична», поповнюється новими об’єктами на туристичних маршрутах.
   Проводиться збір фольклорно-етнографічних матеріалів по Шепетівщині, якими поповнюються громадські музеї, краєзнавчі кімнати як туристичні об’єкти району.
   З метою залучення майстрів народного мистецтва у навчанні населення народним промислам і ремеслам при районному будинку культури створено банк даних майстрів району, організовуються виставки їх робіт та залучаються бажаючі оволодіти мистецтвом вишивки, плетіння, різьблення тощо.

Діють кімнати-музеї

   - кімната-музей «Духовне джерело Грицева» при бібліотеці смт. Гриців;
   - кімната-музей стародавнього хатнього начиння при бібліотеці с. Велика Медведівка;
   - кімната-музей регіональних старожитностей при будинку культури с. Лавринівці ;
   - кімната-музей регіональних старожитностей при будинку культури с. Ленківці;
   - кімната-музей знатного буряковода, Героя соціалістичної праці В. Ф. Федорчука при бібліотеці с. Чотирбоки;
   - кімната-музей місцевого вихідця села, письменника М. І. Красюка у с. Пліщин.
   Майже при кожному сільському закладі культури клубного типу створені краєзнавчі куточки, в яких зібрані найкращі експонати стародавніх ужиткових речей: одягу, посуду, меблів, господарські приладдя.

Художні промисли, народна творчість

   Шепетівщина славиться талановитими митцями, які роблять речі, що поєднують доцільність та красу. Створюючи предмети декоративно-прикладного мистецтва, народні майстри передають красу рідного краю, популяризують українські обряди, свою майстерність.
   Шепетівський район багатий своїми традиціями як в художніх промислах, народній творчості, так і в мистецтві в цілому. На території Шепетівщини нараховується понад 100 народних умільців. В районі немає жодного села де б не збереглись надбання наших пращурів. Приємно відзначити те, що в наш час є люди, які зберігають національні традиції відтворюючи їх у своїх власних виробах, з притаманним лише їм стилем роботи.
   Під час проведення державних, календарних, народних свят організовуються виставки робіт майстрів народного мистецтва.
   У районному будинку культури випущений альбом «Майстри декоративно-прикладного мистецтва Шепетівського району», який містить інформацію про кращих майстрів району. Він постійно поповнюється новими даними про майстрів.
   Поряд з іншими, на Шепетівщині розвиваються такі види ремісництва, як: лозоплетіння, різьба по дереву, писанкарство та малярство.
   При бібліотеці смт. Гриців діє клуб активних жінок “Намисто” (керівник Овчарук Надія).
   В результаті діяльності клубу були організовані презентації, краєзнавчі посиденьки та вечори, майстер-класи з виготовлення лялок-мотанок, листівок, ангелочків з ниток, оригінальних жіночих прикрас: намисто з бісеру і стрічок, брошки з лляної тканини із декупажем по тканині, витинанки, новорічно-різдвяні прикраси та подарунки і багато іншого.
   З 24 січня 2018 року у Грицівській селищній бібліотеці розпочала діяти майстерня-крамничка “Намисто”, де кожен бажаючий має можливість виготовити оберіг власноруч або замовити його в майстринь клубу.
   З червня по серпень 2017 року у закладах культури району крокував обласний огляд-конкурс «Доторкнись до душі свого народу». Складовою частиною огляду було відродження народних традицій та декоративно-прикладного мистецтва. Змістовні виставки були оформлені у клубних закладах смт. Гриців, с. Городнявка, с. Михайлючка, с. Рилівка с. Корчик.
   У жовтні район представив програму з найкращих зразків народної творчості району на розсуд обласного журі. Старовинні перлини традицій нашого народу просто зачарували душу глядачів та членів журі. Яскрава виставка декоративно-ужиткового мистецтва вражала своїми виробами Грицівських рушників та старовинним вбранням, які презентувала мистецтвознавець із смт. Гриців Ольга Плахтій.
   Любителів, які залюбки творять своїми руками яскраві вироби, що радують око, створюють настрій, а також використовуються в побуті об’єднало любительське об’єднання «Світ рукоділля», яке діє при районному будинку культури. Об’єднання нараховує 18 активних учасників, серед яких є справжні майстри різноманітних видів декоративно - прикладного мистецтва: вишивки, народної іграшки, бісероплетіння, вітражного розпису, писанкарства, образотворчого мистецтва. Засідання об’єднання проходять в надзвичайно теплій та творчій атмосфері, адже їх тематика завжди різноманітна та цікава.
   У будинку культури с. Михайлючка активно працює гурток декоративно-прикладного мистецтва «Скриня фантазій». Гуртківці в процесі занять розвивають мислення зорову пам'ять, творчу уяву та художні здібності. Виявляють в собі багато нових рис, розвивають свої смаки та інтереси. Протягом року гуртківці виготовляли багато гарних виробів. Це новорічні іграшки, ексклюзивні фото рамки, шкатулки. Продовжували вивчати технологію виготовлення виробів з біокераміки. Чудові картини з соленого тіста «Райські яблука», «Хліб на рушнику», «Символ України» не зможуть нікого залишити байдужими.
   Цікаво, змістовно та креативно відбуваються семінари по декоративно-прикладному мистецтву у районному будинку культури. Проводяться різноманітні майстер-класи для працівників культури, які набувають нові навички, вдосконалюють свої вміння в тих чи інших видах рукоділля.
   Плануючи роботу по розвитку декоративно – прикладного та образотворчого мистецтва, основним завданням та метою роботи закладів культури району є: задоволення творчих інтересів членів гуртків та любительських об’єднань, окремих народних майстрів та умільців, ремісників, художників – аматорів, організація заходів, щодо розвитку та популяризації декоративно – прикладного та образотворчого мистецтва, створення умов для творчого розвитку та спілкування, обміном досвідом любителів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.Карта району із зазначенням туристичних шляхів та їх початку:
- пам’ятників історії, культури, архітектури, музеїв, культових споруд: відображені на туристичній карті району.


- гірськолижних маршрутів; немає.
- велосипедних маршрутів; відображені на туристичній карті району.
- автомобільних маршрутів: відображені на туристичній карті району.