Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. Прапор Шепетівського району
Головна сторінка

ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

З метою підвищення професійного рівня фахівців із соціальної роботи, які працюють в територіальних громадах району, станом на 01.01.2015 року районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 22 семінари.
Під соціальним супроводом працівників центру перебувало 200 сімей та 23 особи, які опинились в складних життєвих обставинах. Протягом 2014 року працівниками центру здійснено 502 інспектування сімей з неповнолітніми дітьми. Виявлено 48 сімей в складних життєвих обставинах. На 01.01.2015 року в банку даних сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, налічується 205 сімей, в яких виховується 475 неповнолітніх дітей.
З метою проведення інформаційно-просвітницької та рекламної роботи, спрямованої на пропаганду здорового способу життя, профілактику та попередження негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі в районі протягом 2014 року організовано 26 виїздів мобільного консультативного пункту соціальної роботи в 30 населених пунктів району. Проведено групові заходи по пропаганді здорового способу життя. Охоплено 1184 особи.
Фахівцям із соціальної роботи в 2014 року проведено 153 групові заходи: лекції, тренінги, групові та індивідуальні консультації, відео лекторії по пропаганді здорового способу життя та формуванню позитивної поведінки дітей та молоді. Охоплено 2861 особу. Під час виїздів проводилось індивідуальне консультування 497 дітей та підлітків.
Для 450 осіб через «пункт взаємодопомоги» надана адресна матеріальна допомога речами, засобами побуту.
Надано допомогу для 16 сімей (45 осіб) та 9 осіб вимушених переселенців з окупованих територій. Проведено консультування даних сімей та осіб, надано соціально-педагогічну, психологічну підтримку, інформаційну допомогу. Надано речі та взуття вторинного використання, шкільне приладдя. За підтримки Шепетівської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста вручено 12 продуктових наборів.
Фахівці із соціальної роботи приймають участь в підготовці питань та в роботі малих координаційних рад у справах дітей при сільських та селищній радах. Для популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розповсюджено соціально-рекламну продукцію в бібліотеках, школах, клубах, сільських та селищній радах тощо.
Супроводження 3 прийомних сімей, які функціонують на території району, здійснює штатний працівник районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. На сайті районної державної адміністрації розміщено 13 інформацій по реалізації в районі державної політики в галузі соціального захисту сім`ї, дітей та молоді. В міськрайонній газеті «Шепетівський вісник» надруковано 6 інформаційних матеріалів щодо соціальної роботи з сім`ями, дітьми та молоддю.
З 22 вересня 2014 року прийнято на роботу 4 фахівця із соціальної роботи в Михайлюцькій, Городнявській, Хролинській та Вербовецькій територіальних громадах за рахунок передачі субвенції сільських бюджетів районному бюджету
За 2014 рік спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надано 12504 соціальні послуги для сімей, дітей та молоді району.
СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ


ІНФОРМАЦІЯ про забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей у Шепетівському районі

Пріоритетним напрямком роботи служби у справах дітей є подолання соціального сирітства, зменшення кількості дітей, позбавлених батьківського піклування, збільшення кількості дітей влаштованих на виховання в сім’ї та захист їх прав, своєчасне виявлення кризових сімей, та допомога їм психологічного, юридичного та інші можливі види допомоги не матеріального характеру.
Робота з кожною такою дитиною розпочинається із постановкою на облік дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, призначення державної допомоги на утримання, пенсії по втраті годувальника, реєстрації за місцем проживання, отримання житла та вирішення інших потреб.   >>> 

13.07.2015 р.
Станом на 31.12.2014 року знаходиться на обліку дітей, які проживають в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов'язків, перебуває 54 дитини, що проживають у 18 сім’ях.
Діти, які вилучені з умов, що загрожували їх життю та здоров’ю, пройшовши відповідну підготовку у лікарняному закладі, влаштовані до державних закладів: 5 дітей доставлені у Хмельницький обласний притулок; а також 9 дітей повернуті у сім’ю.
Основними завданнями забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей є вчасне встановлення статусу дитини-сироти, та дитини, позбавленої батьківського піклування.
Пріоритетом в роботі служби у справах дітей по влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є влаштування дітей до сімейних форм виховання: усиновлення, опіка громадян, а також влаштування до прийомних сімей. Станом на сьогодні функціонує три прийомні сім’ї, в яких перебуває 4 дітей (3 біологічних сиріт та 1 дитина, позбавлена батьківського піклування). 6 дітей Шепетівського району перебуває у прийомних сім’ях інших регіонів області.
Протягом 2014 року 6 дітей, позбавлених батьківського піклування, 2 з них влаштовані під опіку, 4- усиновлені. Службою активізована робота щодо пошуку осіб, які бажають усиновити дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, проводиться з ними відповідна роз’яснювальна робота, постійно поновлюється банк даних потенційних усиновителів. 1сім’я кандидатів пройшли курси-навчання у прийомні батьки.
Спільно з управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації здійснюється контроль за цільовим використанням отримувачами коштів соціальної допомоги сім’ям з дітьми та допомоги малозабезпеченим сім’ям Шепетівського району для забезпечення повноцінного виховання та утримання дітей. Протягом 2014 року було проведено 12 засідань комісії з питань захисту прав дитини, в ході яких розглянуто 62 питання.
Працівниками служби протягом 2014 року проведено 4 виїзних засідання координаційної ради, (Новичівська, В.Шкарівська, Вербовецька та Ленковецька с.р.) на яких заслуховувались питання щодо аналізу злочинності серед неповнолітніх району та питання щодо неналежного виховання дітей батьками