Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. Прапор Шепетівського району
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ, СПОРТУ ТА ТУРИЗМУ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ
КУЛЬТУРА ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
(ЦРЛ, Центр ПМСД, вузлова лікарня)
ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї,
ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

Інформація
про роботу служби у справах дітей за 2018 рік

    Станом на 01січня 2019 року на обліку в службі у справах дітей перебуває 23 дитини-сироти та 58 дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 52 – перебувають під опікою/піклуванням громадян, 16 дітей проживають в прийомних сім’ях, 2 дитини виховуються в ДБСТ, 10 дітей перебувають в державних закладах. 28 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають на обліку дітей, які можуть бути усиновлені.
   На території району функціонує 2 прийомні сім`ї, в яких виховується 3 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування.
   Станом на 31.12.2018 р. на профілактичному обліку в службі у справах дітей перебуває 56 дітей, які проживають з 22 сім’ях.
   З метою виявлення та обліку дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, зокрема бездоглядних дітей, дітей, які ухиляються від навчального процесу, жебракують чи займаються бродяжництвом, проводяться профілактичні рейди «Діти вулиці», «Підліток». За 12 місяців 2018 року, відповідно до затвердженого графіка, проведено 32 рейди, в ході яких виявлено 33 дітей та поставлено на профілактичний облік. У зв’язку з покращенням ситуації в сім’ях, знято 45 дітей з обліку дітей, які опинились у складних життєвих обставинах: 8 дітей, у зв’язку з покращенням соціального становища в сім’ї, 26 дітей - із зміною проживання, 10 дітей - із наданням статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, , 1 дитину – по досягненню нею повноліття.
   З батьками, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, усиновителями проведені інформаційно-роз’яснювальні бесіди щодо належного виховання та утримання дітей, недопущення вчинення насильства відносно дітей, попереджено про відповідальність та наслідки у разі недбалого ставлення усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків до виконання своїх обов’язків.
   З початку року 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовано до сімейних форм виховання. Зокрема 14 дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовано під опіку/піклування, 4 дитини влаштовано у прийомну сім’ю.
    30 травня 2018 року службою у справах дітей спільно з центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді районної державної адміністрації було організовано одноденне таборування для 26 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Метою заходу було зміцнення здоров’я дітей, організація активного відпочинку, задоволення інтересів і духовних потреб підростаючого покоління. У таборі були організовані пункти медичної допомоги, відпочинку, їдальня, спортивні заняття ( туристична смуга перешкод, стрільба, футбол, волейбол тощо). Організовано привітання та вручення новорічних подарунків до дня Святого Миколая для 138 дітей-сиріт, дітей. позбавлених батьківського піклування та дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах.
    Для забезпечення повноцінного виховання та утримання дітей відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» протягом 2018 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації виплачувалася допомога та забезпечувався контроль за цільовим використанням коштів. Зокрема, Шепетівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і службою у справах дітей було здійснено вибіркове обстеження сімей з метою перевірки цільового використання допомоги при народженні чи усиновленні дитини. В результаті обстежень, управлінням соціального захисту населення призупинено виплату коштів для однієї мами, у зв’язку з невизначеним місцем її перебування та нецільовим використанням державної допомоги.
    З метою попередження вилучення дітей з сім’ї чи позбавлення батьківських прав з початку 2018 року до закладів соціального захисту тимчасово влаштовано 13 дітей .
    Службою вживаються всі необхідні заходи щодо вчасного вирішення питання про повернення у родину дітей, які перебувають у державних закладах.Так, протягом звітного періоду з покращенням матеріального становища в сім’ях, відновлення функціональної спроможності щодо виховання дітей у родинах, з центру соціальної реабілітації дітей та дитячого будинку було повернуто 5 дітей у 3 біологічні родини.
    У кризових сім’ях, які втратили свою виховну функцію ведеться профілактично-роз’яснювальна робота, спрямована на недопущення бездоглядності та безпритульності серед дітей. За результатами рейдів ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності 4 батьків відносно 7 дітей. З початку 2018 року органом опіки та піклування ініційовано та передано суду 5 справ про позбавлення батьківських прав 6 батьків відносно 10 дітей.
    Протягом звітного періоду проведено 15 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 75 питань.
    Для профілактики негативних явищ в дитячому середовищі, службою у справах дітей періодично проводяться обстеження місць скупчення молоді, де можуть перебувати школярі під час навчального процесу, розпивати алкогольні напої, палити тютюнові вироби, вчиняти інші протиправні дії.
    У школах району, ВХПУ-19, ВПУ-38 періодично проводиться інформаційна та роз’яснювальна робота, яка спрямована на попередження дитячої злочинності та правопорушень. Так, протягом звітного періоду прочитано 6 лекцій у 3 навчальних закладах. Крім того, проведено 37 індивідуальних бесід з дітьми щодо профілактики правопорушень та навчання у школі.
    На прийом громадян до служби звернулося 210 громадян, яким надалась інформаційна та правова допомога щодо вирішення проблемних питань, порушених ними стосовно неповнолітніх.