Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. Прапор Шепетівського району
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ, СПОРТУ ТА ТУРИЗМУ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ
КУЛЬТУРА ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
(ЦРЛ, Центр ПМСД, вузлова лікарня)
ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї,
ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

Інформація
про роботу служби у справах дітей за І квартал 2019 року

    Станом на 01.04.2019 року на обліку служби у справах дітей адміністрації перебуває: 22 дітей – сиріт, 56 дітей, позбавлених батьківського піклування, 46 дітей, які проживають в 18 сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов'язків,
   З метою забезпечення належних умов для виховання у сімейному оточенні дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, працівниками служби проводиться відповідна робота.
   З метою виявлення та обліку дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, зокрема бездоглядних дітей, дітей, які ухиляються від навчального процесу, жебракують чи займаються бродяжництвом, проводяться профілактичні рейди «Діти вулиці», «Підліток». За І квартал 2019 року, відповідно до затвердженого графіка, проведено 8 рейдів, в ході яких не виявлено дітей, які опинилисть у складних життєвих обставинах. Впродовж цього ж періоду знято 9 дітей, у зв’язку з покращенням ситуації в сім’ї, 1 дитину - у зв’язку із наданням статусу дитини, позбавленої батьківського піклування.
    Впродовж звітного періоду проведено 31 обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах. У кризових сім’ях, які втратили свою виховну функцію ведеться профілактично-роз’яснювальна робота, спрямована на недопущення бездоглядності та безпритульності серед дітей. Так, за 3 місяці 2019 року 12 батьків попереджено про відповідальності за неналежне виховання дітей. За звітний період ініційовано до Шепетівського ВП ГУНП у Хмельницькій області 5 притягнень до відповідальності за статею 184 КпАП України, та 2 позови до Шепетівського міськрайонного суду про позбавлення батьків батьківських прав відносно 3 дітей.
   Протягом 3 місяців 2019 року було проведено 5 засідань комісії з питань захисту прав дитини.
   Для профілактики негативних явищ в дитячому середовищі, службою у справах дітей періодично проводяться обстеження місць скупчення молоді, де можуть перебувати школярі під час навчального процесу, розпивати алкогольні напої, палити тютюнові вироби, вчиняти інші протиправні дії.
   У школах району, ВПУ-19, ВПУ-38 періодично проводиться інформаційна та роз’яснювальна робота, яка спрямована на попередження дитячої злочинності та правопорушень. Так, протягом звітного періоду прочитано 2 лекції у 2 навчальних закладах. Крім того, проведено 9 індивідуальних бесід з дітьми щодо профілактики правопорушень та навчання у школі.
   На прийом громадян до служби звернулось 42 громадян, яким надавалась інформаційна та правова допомога щодо вирішення проблемних питань, порушених ними стосовно неповнолітніх.
   На постійному контролі перебуває питання щодо запобігання випадкам незаконного відчуження житла та захисту майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дані питання виносяться на розгляд комісії з питань захисту прав дитини.