Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. Прапор Шепетівського району
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ, СПОРТУ ТА ТУРИЗМУ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ
КУЛЬТУРА ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
(ЦРЛ, Центр ПМСД, вузлова лікарня)
ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї,
ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

Інформація
про роботу служби у справах дітей за 9 місяців 2018 року

    Працівниками служби у справах дітей, з метою виявлення та обліку дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, зокрема бездоглядних дітей, дітей, які ухиляються від навчального процесу, жебракують чи займаються бродяжництвом, проводяться профілактичні рейди «Діти вулиці», «Підліток». За 9 місяців 2018 року, відповідно до затвердженого графіка, проведено 27 рейдів, в ході яких виявлено 28 дітей та поставлено на профілактичний облік. У зв’язку з покращенням ситуації в сім’ях, знято 8 дітей з обліку дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, 26 дітей - із зміною проживання, 9 дітей,- із наданням статусу дитини, позбавленої батьківського піклування.
   Станом на 01.10.2018 р. на профілактичному обліку в службі у справах дітей перебуває 53 дітей з 21 сім’ї .
   Впродовж звітного періоду проведено 67 обстежень матеріально-побутових умов проживання сімей з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах. У кризових сім’ях, які втратили свою виховну функцію ведеться профілактично-роз’яснювальна робота, спрямована на недопущення бездоглядності та безпритульності серед дітей. Так, з початку року, 67 батьків попереджені про відповідальність за неналежне виховання дітей, а на безвідповідальних батьків направлено 4 клопотання до Шепетівського відділу поліції щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП.
   Протягом 9 місяців 2018 року було проведено 11 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 51 питання.
   Для профілактики негативних явищ в дитячому середовищі, службою у справах дітей періодично проводяться обстеження місць скупчення молоді, де можуть перебувати школярі під час навчального процесу, розпивати алкогольні напої, палити тютюнові вироби, вчиняти інші протиправні дії.
    У школах району, ВПУ-19, ВПУ-38 періодично проводиться інформаційна та роз’яснювальна робота, яка спрямована на попередження дитячої злочинності та правопорушень. Так, протягом звітного періоду прочитано 6 лекцій у 4 навчальних закладах. Крім того, проведено 31 індивідуальну бесіду з дітьми щодо профілактики правопорушень та пропусків у навчанні.
   На прийом громадян до служби звернулося 175 осіб, яким надалась інформаційна та правова допомога щодо вирішення проблемних питань, порушених ними стосовно неповнолітніх.
   З початку року в інтересах дітей подано до суду 4 позови про позбавлення батьківських прав, які судом задоволено. Крім того, взято участь у 17 справах які знаходились та знаходяться у провадження суду таких як: кримінальні провадження за обвинуваченням неповнолітніх, визнання батьківства, одностороннє позбавлення батьківських прав та інші.