Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ОТГ, СЕЛИЩНА, СІЛЬСЬКІ РАДИ ТУРИЗМ ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

Карта - проект об"єднання територіальних громад
Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Інші державні ресурси
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Урядова телефонна

Інформаційна довідка про Шепетівський район

Сучасна територія та історія району

   Шепетівський район розташований в північно-східній частині Хмельницької області. Він межує на півночі з Житомирською областю, на сході – з Полонським, на заході – з Ізяславським, на північному заході – зі Славутським, на півдні – із Старокостянтинівським районами Хмельницької області.
   Перші поселення на території району відносяться ще до 6 – 3 тисячоліть до нашої ери і залишки одного з них вчені виявили біля с. Коськів на березі річки Хомори.
   У Х столітті землі району входили до складу Київської Русі. Збереглися два городища ХІІ – ХІІІ століть поблизу селища міського типу Гриців та на околиці с. Коськів.
   В середині ХІV століття ці землі прибрали до своїх рук литовські феодали Коріатовичі, згодом вони перейшли до князів Острозьких.
   У складі козацьких загонів М.Кривоноса жителі краю брали активну участь у визвольній війні українського народу 1648 – 1654 років.
   Згодом Шепетівка та навколишні землі переходять до князів Любомирських, потім – князів Сангушків, а в 1859 році – до останніх власників Шепетівщини – графів Потоцьких, які тут були до 1917 року.
   Значного розвитку Шепетівка та район набули з 1873 року після прокладання тут залізниці Київ-Брест.
   Вихором пролетіли над Шепетівським краєм події Жовтневої революції та громадянської війни, викликавши значне революційне піднесення населення та загостривши до краю класові протистояння.
   Шепетівський район був організований в 1922 році. До його складу увійшли три волості Заславського повіту Волинської губернії. Згодом, в результаті адміністративних реформ, район входить до складу Вінницької області (з 1932 року), а в 1937 році – до Кам’янець-Подільської, яка в 1954 році була перейменована в Хмельницьку.
   Серед відомих земляків району – письменники М.Островський, Н.Рибак, професор-ґрунтознавець Д.Віленський, а також герої Радянського Союзу С.Климович, Г. Рабоволюк, П.Бабак, У.Швець, В.Котик, А.Поліщук.

Адміністративно-територіальний устрій
   Загальна площа району складає 1162 кв. км (5,62 % від площі області), з них: сільскогосподарські угіддя – 62,7 % (в т.ч. рілля – 73,2%), ліси – 31,6%, інше - 5,7% (орієнтовна площа території громад Полонського району, що увійшли до складу Грицівської ОТГ і будуть приєднані до Шепетівського району становить 70, 09 кв. км.).
   На території району розташовано 74 населених пункти, з яких одне селище міського типу Гриців.
   За адміністративним устроєм район поділяється на 3 ОТГ (Грицівська, Судилківська та Ленковецька) і 6 сільських рад.
   Функції органів влади в районі виконують: виконавчої – районна державна адміністрація (30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua, тел. (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17; законодавчої – районна рада (м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, 47, тел. 4-07-49), Судилківська, Ленковецька та Грицівська ОТГ, 6 сільських рад.
   Населення району станом на 01.10.2018 року складає 32965 осіб.
   Адміністративний центр – місто Шепетівка.

Загальний огляд економіки
   Шепетівський район – аграрно-промисловий. На території району діють такі підприємства як Корпорація "Сварог Вест Груп", ПАТ «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів», ТОВ «Шепетівський гранкар’єр», Філія ДП «Шепетівський ветсанзавод», підприємство Шепетівської виправної колонії № 98, ТОВ «Нова цегла».
   В галузі рослинництва район спеціалізується на вирощуванні зернових культур, цукрових буряків та інших сільськогосподарських культур. Тваринницька галузь має в основному молочно-м’ясний напрямок. Суміжними сферами спеціалізації є лісове господарство, борошномельне та комбікормове виробництво.
   Виробництво місцевих будівельних матеріалів представлене такими підприємствами, як ПАТ «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів» та ТОВ «Шепетівський гранкар’єр» (с. Рудня-Новенька).

Опис природніх ресурсів
    Район має значні поклади граніту, вапняку, глини, піску, а також запаси деревини. В кінці 80-х років в районі відкрите унікальне по якості та запасах Городнявське родовище графіту, запасів якого достатньо на 70 років роботи.

Житлово-комунальне господарство району
   В районі 14 сільських населених пунктів частково забезпечено централізованим водопостачанням (Плесна, Жиленці, Серединці, Михайлючка, Цмівка, В.Шкарівка, Мокіївці, Білокриниччя, Пліщин, Коськів, Городище, Сульжин, Ленківці, Гриців).
   Централізоване газопостачання району здійснює ВАТ «Шепетівкагаз». В районі газифіковано 25 населених пунктів (Михайлючка, Хутір, Романів, Корчик, Судилків, Білокриниччя, Лозичне, Хролин, Траулин, Городище, Красносілка, Пашуки, Лотівка, Саверці, Гриців, городнявка, Цмівка, Конотоп, серединці, Онишківці, В.Шкарівка, Плесна, Пліщин, Курганівка).
   Електропостачанням населення забезпечене 100%.
   Загальна протяжність автомобільних доріг в районі
   - 460 км – комунальної власності
   - 294 км – підвідомчі дороги.
   Джерелами водопостачання населення району є громадські та індивідуальні криниці, комунальні, сільські та відомчі водопроводи. Послуги з централізованого водовідведення надає Грицівське комунальне підприємство «Аква» в смт.Гриців.

Транспортна інфраструктура
   На території району досить розвинена транспортна система: проходять найважливіші залізничні та автомобільні дороги України.
   Район розташований за 129 км від обласного центру та за 300 км від столиці держави м. Києва. Всі населені пункти сполучені між собою дорогами з твердим покриттям і охоплені автобусним сполученням.

Засоби комунікації
Міських телефонних станцій – 1 (998 апарати). Сільських телефонних станцій – 26 (3629 апаратів). Вишок мобільного зав’язку – 7. Кількість основних телефонів на 100 жителів – 12,6 Діє 26 сільських поштових закладів та 1 у селищі Гриців.

Підсумки соціально-економічного розвитку району

Інформація про підсумки соціально-економічного розвитку району, організаційної та кадрової роботи Шепетівської районної державної адміністрації за 2018 рік