Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ, СПОРТУ ТА ТУРИЗМУ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ
КУЛЬТУРА ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
(ЦРЛ, Центр ПМСД, вузлова лікарня)
ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї,
ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ, СПОРТУ ТА ТУРИЗМУНачальник відділу - ГРАБЕЛЬНІКОВА Наталія Миколаївна

Поштова адреса: 30400, м.Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47

Тел. приймальні: (03840) 5-15-21

Тел./факс: (03840) 5-15-21

Електронна адреса: sheposvita@gmail.com

Офіційний веб-сайт відділу освіти: http://osvitashep.ucoz.ua

Офіційний веб-сайт методичного кабінету: http://sheprajvo.ucoz.ua

Інформація
про підсумки роботи управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шепетівської райдержадміністрації за І півріччя 2018 року

    Інтеграція України у світовий освітній простір вимагає постійного вдосконалення національної системи освіти, пошуку ефективних шляхів підвищення якості освітніх послуг, апробації та впровадження інноваційних педагогічних систем, реального забезпечення рівного доступу всіх громадян до якісної освіти, модернізації змісту, організації її адекватно світовим тенденціям і вимогам ринку праці, забезпечення безперервності освіти та навчання впродовж усього життя, розвитку державно-громадської моделі управління освітнім процесом.
    Актуальні питання діяльності закладів освіти розглянуто на засіданнях колегії управління освіти, культури, молоді, спорту та туризму в лютому та квітні, на яких розглянуті актуальні питання діяльності закладів освіти, а саме:
    - Про стан роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2018 року.
    - Фінансова, академічна, кадрова та організаційна автономія закладів освіти у межах, визначених законом: ризики, перспективи.
    - Юридична грамотність керівника закладу освіти – вимога часу.
    - Про впровадження заходів енергозбереження в закладах освіти району.
    - Про заходи щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя.
    - Створення ефективного освітнього середовища впровадження нового Держстандарту початкової школи
    - Робота соціально-психологічних служб закладів освіти щодо формування готовності педагогів до сприйняття змін в умовах нової української школи. Запровадження ефективної моделі психолого-педагогічного супроводу забезпечення наступності між початковою та основною школою
    - В порядку контролю: Про хід виконання рішення колегії від 15.12.2017р. (протокол №3) «Забезпечення виконання Указу Президента України №553/2016 «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю» в частині організації інклюзивного навчання та системи послуг раннього втручання».
    Протягом січня – червня 2018 року проведено 5 нарад керівників закладів освіти, на яких розглянуто ряд важливих питань: алгоритм створення навчальної програми; порядок та особливості проведення ЗНО-2018; функціонування сайтів закладів освіти; виконання заходів пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту в закладах освіти району; про підготовку та проведення засідання шкільних атестаційних комісій; забезпечення інклюзивного навчання; порядок закінчення навчального року і проведення ДПА; виконання Закону України «Про охорону дитинства»; основні завдання, зміст та технології планування роботи освітнього закладу; реалізація Концепції нової української школи; підготовка закладів освіти до впровадження нового Держстандарту початкової освіти; про порядок закінчення 2017/2018 навчального року та проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти району; алгоритм створення навчальної програми; про підготовку закладів освіти до літньої оздоровчої кампанії 2018 року; про управлінську діяльність керівників закладів освіти району щодо виконання Закону України «Про охорону дитинства» в частині попередження травматизму учасників навчально-виховного процесу та створення безпечних умов праці та навчання в закладах освіти; про проведення Дня цивільного захисту у закладах освіти району; про організацію та проведення Свята останнього дзвоника; про організацію роботи щодо обліку дітей шкільного віку та учнів; про основні завдання, зміст та технології планування роботи навчальних закладів району на 2018-2019 навчальному році; про дотримання чинного законодавства під час організації екскурсій; про організацію харчування учнів та дотримання необхідних санітарно-гігієнічних вимог у пришкільних таборах відпочинку влітку 2018 рок; про забезпечення умов збереження життя і здоров'я дітей під час літніх канікул 2018 року; про підсумки проведення єдиного Дня цивільного захисту в закладах освіти району; про підготовку навчальних закладів до роботи в новому 2018/2019 навчальному році та в осінньо-зимовий період.
    Проводились також наради завідувачів закладів дошкільної освіти (3 наради). Директори розглянули питання впровадження нового Державного стандарту дошкільної освіти, статистична звітність закладів дошкільної освіти, аналіз захворюваності дітей у закладах дошкільної освіти району, стан оздоровчо-профілактичної роботи з дітьми дошкільного віку, реалізація вимог програм «Українське дошкілля», «Впевнений старт», організація створення творчої майстерні з питань наступності дошкільної та початкової освіти, створення інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти, організація роботи закладів дошкільної освіти щодо розвитку мовлення та навчання дітей рідної мови, використання національно-патріотичного середовища для формування особистості дошкільника.
    Основні форми методичної роботи впродовж 2018 року: науково-методична рада, методичні студії вчителів-предметників, класних керівників, вихователів закладів дошкільної освіти; постійно діючі семінари (директорів закладів освіти, заступників директорів закладів загальної середньої освіти з навчально-виховної роботи, з виховної роботи, практичних психологів та соціальних-педагогів); майстер-класи вчителів; тренінги, методичні практикуми, випереджаючі семінари, наради з відповідальними за проведення процедури ЗНО-2018.
    Особливе значення було надано роботі з керівниками закладів освіти. На засіданнях постійно діючих семінарів розглядали питання щодо вдосконалення роботи з управлінської та методичної діяльності, вивчення нового Закону «Про освіту».
    У березні 2018 року на базі Плесенської загальноосвітньої школи I-III ступенів був проведений семінар керівників закладів освіти «Стратегічне управління закладом освіти».
    2017- 2018 навчальний рік став для системи освіти часом зміни Державних стандартів освіти та навчальних програм, які мають забезпечити потреби сьогодення й найближчого майбутнього. Відповідно заклади освіти приступили до їх реалізації. З метою успішної реалізації вимог нових програм було проведено цикл семінарів-практикумів з питань реалізації наскрізних змістових ліній програм, інтеграції освітнього процесу, створення нового освітнього середовища.
    Пріоритетним напрямом роботи районного методичного кабінету в 2018 році є організація роботи з обдарованою учнівською молоддю. З цією метою на початку навчального року було оновлено інформаційний банк даних обдарованих та здібних учнів. Проводиться робота по залученню обдарованих учнів до навчання у Малій академії наук. Обдаровані та здібні учні беруть активну участь в олімпіадах, конкурсах. 36 учнів шкіл району взяли участь в обласному етапі олімпіад з базових дисциплін, з них 8 призерів. 6 учнів шкіл району взяли участь в обласному етапі конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт МАН, з них 3 призери.
    Важливим фактором патріотичного виховання дітей та учнівської молоді є шкільні музеї, які створені в закладах освіти. У ЗЗСО району діє 4 музеї. Зразковий досвід музейної роботи у Городнявській та Хутірській загальноосвітніх школах. У цих ЗЗСО створені й активно діють первинні осередки юного козацтва. Педагоги діляться досвідом роботи з питань патріотичного виховання. Так, вчителі Червоноцвітської школи брали участь в обласній конференції з національно-патріотичного виховання, де представили досвід роботи з даного питання. Учні Городнявської зош та Хутірського нвк стали дипломантами обласного конкурсу екскурсоводів.
    Управлінням освіти проводиться робота і щодо розвитку у школах фізичної культури і спорту. На виконання розпорядження Хмельницької ОДА №1194/2017-р від 22.11.2017 «Про заходи щодо реалізації національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» у навчальних закладах Шепетівського району було проведено уроки на тему «Спорт і фізичне виховання - утвердження здорового способу життя та зміцнення миру», спортивні свята, змагання з різних видів спорту, фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи, присвячені Олімпійському дню, олімпійські уроки, міні-турніри, естафети, показові виступи, олімпійські ритуали, майстри-класи спортсменів, конкурси малюнків на спортивну тематику.
    Велику увагу приділяло управління освіти і питанням розвитку дошкільної освіти, створенню умов для забезпечення її якості. З метою формування різнобічної особистості дошкільника при ЗДО організовано роботу гуртків. Так, гуртком англійської мови охоплено 85 дітей, хореографія – 55, комп’ютерна грамота – 56, образотворчими – 59, математичними – 20, спортивними – 52.
    19 червня 2018 року за участі та за сприяння керівництва Шепетівської районної державної адміністрації на території Шепетівського району створено та зареєстровано районний інклюзивно-ресурсний центр, співзасновниками якого виступили Грицівська селищна рада, Ленковецька сільська рада, Судилківська сільська рада, Шепетівська районна рада. Рішенням позачергової сесії Шепетівської районної ради від 15 червня 2018 року №1/31-2018 «Про створення комунальної установи «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр» Грицівської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області» створено комунальну установу «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр», затверджено Статут комунальної установи «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр», затверджено структуру та штати комунальної установи «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр», затверджено Положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора комунальної установи «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр».
    Рішенням восьмої позачергової сесії Грицівської селищної ради 7 скликання від 13 червня 2018 року № 5 «Про створення комунальної установи «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр» Грицівської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області» Призначено тимчасово виконуючим обов’язки директора комунальної установи «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр» Грицівської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області завідувача районним ПМПК Столярчук Тетяну Ростиславівну до завершення конкурсу на заміщення вакантної посади директора інклюзивно-ресурсного центру, згідно результатів конкурсу.
    Оголошення про конкурс на заміщення вакантної посади директора комунальної установи «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр» опубліковане в газеті «Шепетівський вісник» № 51-52 від 28.06.2018 року.
    З метою зміцнення матеріальної бази закладів освіти у 2018 році було придбано:
    - предмети, матеріали, обладнання та інвентар на суму 300291,63 грн., в т. ч: придбання бензину, дизпалива для транспортних засобів – 281820 грн., мастила – 2200 грн., запасні частини до автобусів – 2245 грн., господарські товари – 9885,07 грн., підписка преси - 1045,56 грн., шкільні меблі – 3096 грн, медикаменти та перев’язувальні засоби - 199,35 грн., продукти харчування - 158027,64 грн.
    В поточному 2018 році проведено оплату послуг на суму 35438,83 грн., в тому числі: технічне обслуговування газових котелень, технічне обстеження та корекція газового обладнання, ремонт лічильника – 20293,28 грн., протипожежні заходи - 792 грн., послуги Інтернету та зв’язку – 2727,95 грн., дезінфекція – 653,7 грн., страхування транспортних засобів, техогляд – 9680,40 грн., інше – 1291,50 грн.
    Всі навчальні заклади району на 100 відсотків від потреби на 2017-2018 навчальний рік забезпечені паливом (торфобрикет, дрова).

Інформація
про проведення спортивно-масових заходів
у районі впродовж І півріччя 2018 року

   26-28 січня 2018р. відкритий всеукраїнський турнір «Кубок Континіума» серед юнаків та дівчат (2001-2003р.н. 2004-2005р.н.) місто Луцьк. Приймали участь 4 учасники з Шепетівської районної ДЮСШ «Колос». З них одне ІІ місце, одне ІІІ місце.
   15-17 лютого 2018 р. чемпіонат України з дзюдо серед кадетів до 18 років місто Луцьк. Приймали участь 2 учасниці з Шепетівської районної ДЮСШ «Колос». З них одне VІІ місце.
    23-24 лютого 2018 р. відкритий чемпіонат міста Хмельницький з дзюдо серед юнаків 2005-2006, 2007-2008, 2009-2010 р.н. місто Хмельницький. Приймали участь 8 учасників з Шепетівської районної ДЮСШ «Колос». З них два ІІ місця.
   Участь в змаганнях спортсменів Ленковецької ОТГ та Грицівської ОТГ.
    23-24 лютого 2018 р. відкритий чемпіонат міста Хмельницький з дзюдо серед юнаків 2005-2006, 2007-2008, 2009-2010р.н. місто Хмельницький. Приймали участь 5 учасників з ШРО ВФСТ «Колос» АПК України. З них одне І місце і одне ІІ місце.
   Відкритий Кубок «Півночі Поділля» з міні-футболу дитячих команд 2007-2008 р.н. серед ДЮСШ «Колос» Шепетівського району, ДЮСШ міста Славута, ДЮСШ міста Полонне та ДЮСШ міста Ізяслав. 4 команди (ШРДЮСШ «Колос» - 2 місце) м. Шепетівка, спорткомплекс ШРДЮСШ «Колос».
   28.01.2018 р. Відкритий Кубок «Агробізнес» з міні-футболу серед дитячих команд 2003-2004 р.н. ШРДЮСШ «Колос», Шепетівського району та ОТГ за підтримки Шепетівського регіонального представництва ТОВ «Агробізнес». 6 команд (72 юн. футболістів) м. Шепетівка, спорткомплекс ШРДЮСШ «Колос».
   01.02.2018 р. Відкрита Першість Ізяславської ДЮСШ з міні-футболу серед юнаків 2003-2004 р.н. 8 команд (ШРДЮСШ «Колос» -2 місце) м. Ізяслав.
   15.-16.02.2018 р. Відкрита Першість Ізяславської ДЮСШ серед юнаків 2006-2007 р.н. 8 команд (ШРДЮСШ «Колос» - 7 місце) м. Ізяслав.
   18.02.2018 р. відкрита Першість Шепетівської районної ДЮСШ «Колос» з міні-футболу серед дітей 2006-2007 р.н. Шепетівського району та ОТГ присвяченої 29-ій річниці виводу військ з Афганістану. 6 команд (70 юн. футболістів) м. Шепетівка, спорткомплекс ШРДЮСШ «Колос».
   23.02.2018 р. Товариська зустріч з міні–футболу серед команди дівчат 2003-2004 р.н. ШРДЮСШ «Колос» та юнацької збірної «Колос» ШРФФ Шепетівського району 2004 року народження. Спортзал ЗОШ 1-3 ст. Судилківської ОТГ.
   20.01.2018 р. Кубок Шепетівської РО ВФСТ «Колос « АПК України з шашок серед ветеранів Шепетівського району, ОТГ та м. Шепетівка.15 учасників м. Шепетівка спорткомплекс ШРДЮСШ «Колос».
   10.02.2018 р. турнір трьох з волейболу серед команд КФК Шепетівського району та ОТГ. (КФК Жилинці, КФК Серединці, КФК Плесна). м. Шепетівка, спорткомплекс ШРДЮСШ «Колос».
   18.02.2018 р. відкрита першість Старокостянтинівського ДЮСШ з легкої атлетики в приміщенні: Гініатулліна Юлія 800 м – ІІІ місце; Гавришків Олеся 800 м – І місце; Бабкіна Дар’я 60 м – ІІІ місце; Гладкий Назар 60 м – ІІІ місце.
   Командний Чемпіонат України з легкої атлетики в приміщенні (м. Суми, 27-28.01). Аліксійчук Андрій – 1500 м – І місце.
   Чемпіонат України з легкої атлетики в приміщенні (м. Суми, 09.10.02) Аліксійчук Андрій – 1500 м – І місце.
   Чемпіонат України в приміщенні серед ветеранів (м. Київ, 03-04.03.18) Тимощук Руслан – 60 м – ІV місце,200 м – ІІІ місце.
   25.02.2018 р. Товариська зустріч з міні-футболу серед дитячих команд 2004, 2005 р.н. збірної «Колос» ШРФФ Шепетівський район та Ізяславської ДЮСШ, в рамках підготовки до Обласних змагань з футболу на призи Клубу «Шкіряний м’яч» м. Ізяслав.
    27.02.2018 р. Товариська зустріч з міні-футболу серед дитячих команд 2006,2007 р.н. збірної «Колос» ШРФФ Шепетівськрго району та ДЮСШ м. Славути, в рамках підготовки до Обласних змагань з футболу на призи Клубу «Шкіряний м’яч» м. Славута.
   04.03.2018 р. Перехідний Кубок Шепетівської РО ВФСТ «Колос» АПК України з волейболу, серед команд КФК Шепетівського району та ОТГ. 6 команд (60 учасників) м. Шепетівка, спорткомплекс ШРДЮСШ «Колос».
   24.03.2018 р. Відкритий Кубок Шепетівської ДЮСШ з міні-футболу серед дітей 2006-2007 р.н. присвячений тренеру-ветерану з футболу А.Т. Олейнику. 6 команд . м. Шепетівка спортзал «Локомотив». (заявлена збірна команда «Колос» ШРФФ Шепетівського району та ОТГ).
   21.04.2018 року змагання з волейболу другого етапу літніх сільських ігор Шепетівського району та ОТГ серед сільських школярів та учнів ДЮСШ «Колос» під девізом «Хто ти майбутній олімпієць?» розпочалися на території Грицівської ОТГ серед дівчачих та юнацьких команд Грицівської ЗЗСО I-III ст., Коськівецької ЗОШ I-III ст., Кустовецької ЗОШ I-III ст., Травлинської ЗОШ I-III ст. та Чотирбоцької ЗОШ I-III ст.
   Змаганнями з з гандболу та кульової стрільби другого етапу літніх сільських ігор Шепетівського району та ОТГ серед сільських школярів та учнів ДЮСШ «Колос» під девізом «Хто ти майбутній олімпієць?» 2018 року 22 квітня 2018 року в спортивних залах Судилківської ЗОШ I-III ст. розпочався другий день змагань. В них взяли участь юні спортсмени с. Судилкова, с. Городище, с. Травлин, с. Поляна та збірна команда Судилківської ОТГ.
   9 червня 2018 року збірна команда «Колос» Шепетівського району взяла участь у відкритій першості ДЮСШ міста Полонне з футболу серед дітей 2007 року народження, яка проходила у селі Велика Березна Полонського району. В змаганнях взяли участь шість команд, які були розділенні на дві групи. «Колос» Шепетівського району впевнено перемігши команди «Новатор -1» міста Хмельницький 4:2 та ДЮСШ міста Баранівка Житомирської області 9:1 вийшли до фінальної частини змагань посівши перше місце в групі.
   20 квітня XV Відкритий Чемпіонат України з Фунакоші Шотокан Карате в.м. Черкаси 20 учасників,12 призерів.
   05 травня Чемпіонат Хмельницької області з дзюдо серед юнаків та дівчат 2003-2005 р.н. – три призера.
   14 квітня 3 етап обласних змагань «Шкіряний м’яч» м. Хмельницький.
   18 травня участь збірних команд району та ОТГ В другому етапі літніх сільських ігор Хмельницької області серед сільських школярів та учнів ДЮСШ «Колос» під девізом «Хто ти майбутній олімпієць?»
   05-07 червня Чемпіонат України з дзюдо серед юнаків та дівчат до 16 років.
   24-26 червня Фінальні змагання всеукраїнських сільських ігор області серед сільських школярів та учнів ДЮСШ «Колос» під девізом «Хто ти майбутній олімпієць?» з волейболу.
   27-30 червня Фінальні змагання всеукраїнських сільських ігор області серед сільських школярів та учнів ДЮСШ «Колос» під девізом «Хто ти майбутній олімпієць?» з футболу.