Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. Прапор Шепетівського району
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ, СПОРТУ ТА ТУРИЗМУ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ
КУЛЬТУРА ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
(ЦРЛ, Центр ПМСД, вузлова лікарня)
ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї,
ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ, СПОРТУ ТА ТУРИЗМУНачальник відділу - ГРАБЕЛЬНІКОВА Наталія Миколаївна

Поштова адреса: 30400, м.Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47

Тел. приймальні: (03840) 4-16-17

Тел./факс: (03840) 4-16-17

Електронна адреса: sheposvita@gmail.com

Офіційний веб-сайт відділу освіти: http://osvitashep.ucoz.ua

Офіційний веб-сайт методичного кабінету: http://sheprajvo.ucoz.ua

Інформація
про підсумки роботи відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Шепетівської райдержадміністрації за 2018 рік

    Станом на 10.01.2019 року в районі функціонує 55 закладів освіти: 1 комунальна установа «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр», 12 закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, 5 закладів загальної середньої освіти І-ІІ ступенів, 1 заклад загальної середньої освіти І ступеню, 1 НВК І-ІІІ ступенів, 1 НВК І-ІІ, 1 ліцей, 5 гімназій, 3 початкових школи, 1 вечірня школа, 1 позашкільний заклад, 1 музична школа, 22 заклади дошкільної освіти та 2 дошкільні групи при Корчицькому та Хутірському нвк.
   Протягом 2018 року роботу відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму було спрямовано на виконання завдань та річного плану роботи відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму, методичного кабінету.
   Проведено 5 засідань колегії відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму, на яких розглянуті актуальні питання діяльності закладів освіти та культури
   Методична діяльність освітян району проводилась згідно викликів реформування освітньої галузі.
   Протягом 2018 року районним методичним кабінетом з керівниками закладів освіти та педагогами проведено:
   - 5 засідань ради методичного кабінету;
    - 2 методичні сесії з питань реалізації вимог Закону «Про освіту», Концепції Нової української школи та нового Державного стандарту початкової освіти;
    - 3 засідання імідж-клуб заступників директорів з навчально-виховної роботи з питань діяльності шкільних методичних служб в умовах освітніх змін, управління процесом створення ефективного освітнього середовища в закладі освіти, управління розвитком професійної компетентності педагога в умовах імплементації Закону України «Про освіту»;
    - семінари-практикуми для освітян різних фахових категорій;
    - консультації для педагогів з питань створення нового освітнього середовища для навчання першокласників;
    - 3 виїзні семінари керівників;
    - 9 нарад керівників закладів загальної середньої освіти з питань обговорення нового Закону «Про освіту», прозорості та інформаційної відкритості закладу освіти, Концепції Нової української школи, створення нового освітнього середовища, персональної відповідальності керівників закладів загальної середньої та дошкільної освіти, забезпечення якості освіти, порядку та особливостей проведення ЗНО-2018.
   Приділялась увага методичному супроводу у роботі з обдарованими дітьми, як результат :
   - 36 учнів шкіл району взяли участь в обласному етапі олімпіад з базових дисциплін, з них 8 призерів;
   - 3 учні шкіл району взяли участь в обласному етапі конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт МАН;
   - 2 учні стали переможцями у Всеукраїнському конкурсі робіт юних фотоаматорів «Моя країна - Україна»;
   - 1 учениця стала переможцем конкурсу «Агенти змін. Діти» і в грудні 2018 року успішно пройшла навчання в «Школі громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання «Агенти змін» у 2018-2019 році».
   1 вересня 2018 року на території Шепетівського району розпочали роботу 27 перших класів, в яких навчається 359 першокласників.
   В усіх закладах освіти створено необхідні умови для забезпечення якості початкової освіти в світлі Нової Української школи.
   Протягом червня-серпня 2018 року проведено ремонти приміщень під навчальні кабінети для 1-их класів. Для облаштування нового освітнього простору оформлено шкільні приміщення загального призначення та навчальні осередки в класах за кошти місцевого бюджету та залучені спонсорські кошти.
    У березні, червні 2018 року учителі перших класів пройшли навчання під час тренінгів, які проводилися тренерами Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на базі Судилківської зош І-ІІІ ступенів та онлайн-курси на освітній платформі Ed-era.
   На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 року № 237 з державного бюджету було профінансовано:
   - Грицівська сільська рада – 279, 194 грн.
   - Ленковецька сільська рада – 283,390 грн.
   - Судилківська сільська рада – 305.835 грн.
   - район – 340.000 грн.
   Кошти використано на придбання меблів, дидактичного матеріалу, комп’ютерної техніки та на відрядження вчителям, які працюють в перших класах.
   Вчителі, що залучені до впровадження Концепції Нової української школи, отримують за роботу надбавку:
   - Педагоги Грицівської селищної рад та Ленковецької сільської ради – 20%,
   - Судилківської сільської ради та району – 30%.
   Певна робота проведена по створенню умов для якісного проведення оздоровлення школярів району. З 1 червня по 30 червня 2018 року різними видами оздоровлення та відпочинку охоплено 405 дітей району шкільного віку (47,6%).
   Цьогоріч в районі працювали 23 пришкільних таборів з денним перебуванням де відпочивали 409 дітей. 140 дітей Шепетівського району оздоровлено за кошти сільських рад в дитячому оздоровчому таборі « Ювілейний» Одеська область; у відділені відновного лікування Шепетівської ЦРЛ- 78 дітей; у таборах області та України - 7 дітей .
    На оздоровлення дітей району витрачено кошти на загальну суму 205 тис. грн. з них: 100 тис. грн.. - кошти районного бюджету; 33 тис. грн.. - кошти сільських; 75 тис. грн.. - спонсорські кошти. На харчування дітей в пришкільних таборах витрачено кошти районного бюджету в сумі 33925 грн.
   Усі учні, які направлялися на відпочинок та оздоровлення пройшли безкоштовне медичне обстеження.
   За кошти обласного бюджету оздоровились в таборах 13 дітей району:
   - «Молода гвардія» (м.Одесса) - 6 дітей;
   - «Салют» (Херсонська обл.) - 2 дітей;
   - « Еко-Ленд» (К.-Подільський р-н) - 2 дітей;
   - «Дністровська чайка» (К.-Подільський р-н) - 3 дітей.
   Керівниками закладів освіти постійно вживаються заходи щодо удосконалення матеріально-технічної бази.
    Усі заклади освіти забезпечені комп’ютерною, копіювальною технікою та підключені до мережі Інтернет, мають власні веб-сайти, які постійно наповнюються інформацією. Щомісяця на сайтах відділу освіти та культури, закладів освіти оприлюднюються дані про всі кошти, які надходять з бюджету та інших джерел.
   19 червня 2018 року на території Шепетівського району створено та зареєстровано районний інклюзивно-ресурсний центр, співзасновниками якого виступили Грицівська селищна , Ленковецька та Судилківська сільські ради, Шепетівська районна рада.
    Рішенням позачергової сесії Шепетівської районної ради від 15 червня 2018 року №1/31-2018 «Про створення комунальної установи «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр» Грицівської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області» створено комунальну установу «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр», затверджено Статут комунальної установи «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр», затверджено структуру та штати комунальної установи «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр», затверджено Положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора комунальної установи «Шепетівський районний інклюзивно-ресурсний центр».
   Інклюзивна форма навчання впроваджується в 4 закладах освіти району: Грицівський ліцей Грицівської селищної ради (дир. Старий В.П.), Городнявської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Крупник В.О.), Плесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Капелюх Т.М.), Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів ( Регула Т.А.).
   Всього в районі інклюзивним навчанням охоплено 19 дітей шкільного віку. З них 12 учнів Плесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, 3 учні Городнявської ЗОШ І-ІІІ ступенів, 3 учні Грицівського ліцею, 1 учень Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
   Відділом освіти та культури постійно проводиться робота щодо покращення умов предметно-навчального середовища інклюзивної освіти Плесенського та Городнявського закладу загальної середньої освіти.
    За кошти субвенції для підтримки осіб з особливими освітніми потребами в Городнявський та Плесенський заклад загальної середньої освіти в 2018 році закуплено оргтехніку, коп’ютерну техніку та матеріали для облаштування освітнього середовища для дітей з особливими потребами на загальну суму 204 572 грн.
   Відділом освіти та культури придбано: 5 мультимедійних комплекси, 3 кабінети біології, 1 кабінет математики, 1 кабінет фізики, шкільні меблі та обладнання – 92674 грн., засоби для навчання – 29848,80 грн., дидактичний матеріал на загальну суму 285,650 тис. грн..
   Для зменшення втрат теплової енергії в червні-серпні 2018 у Городнявській ЗОШ І-ІІІ ступенів закуплено матеріали і розпочато роботу по облаштуванню санітарного вузла для осіб з особливими потребами, проведено утеплення теплотраси, капітальний ремонт частини покрівлі (580 кв. м) та утеплення даху (60 кв. м), заміна вікон (13,1 кв. м), загальна вартість робіт - 325136,59 тис. грн.
   У закладах загальної середньої та дошкільної освіти проведені обстеження технічного стану будівель, димарів та опалювальних систем, на що є відповідні акти.
   Станом на 11.01.19р. усім працівникам галузі освіти своєчасно виплачено заробітну плату, відпускні, лікарняні, матеріальні допомоги дітям – сиротам.

Інформація
про проведення спортивно-масових заходів
у районі впродовж 2018 року

   В Шепетівському районі та ОТГ у 2018 році проведена робота щодо розвитку фізичної культури, розвитку олімпійських та неолімпійських видів спорту, а також покращення фізкультурно-оздоровчої роботи на селі. Дані питання розглядались на апаратній нараді райдержадміністрації у вересні місяці «Про роботу районної ДЮСШ» . Проведено зустріч за участю голови райдержадміністрації, керівників Ленковецької, Судилківської, Грицівської ОТГ, спортивного активу району ШРДЮСШ «Колос» з питання «Про стан та перспективи розвитку фізичної культури та спорту в сільській місцевості».
   На президії районної організації ВФСТ «Колос» заслуховувались питання підготовки спортсменів вищих розрядів, участь спортсменів району в обласних та Всеукраїнських змаганнях, проведення масових фізкультурно-оздоровчих заходів в районі та ОТГ.
   Напередодні спортивного сезону у Шепетівській РДА відбулося засідання громадської ради та президії районної організації ВФСТ «Колос», де розглядалися питання стану спортивних споруд району, підведено підсумки їх підготовки. Особлива увага в 2018 році приділялась розвитку неолімпійських видів спорту: фунакоші шотакан карате, пауерліфтинг, армспорт, боротьба Кураш, бойове самбо.
   В районі щорічно проводяться різноманітні спортивно-оздоровчі заходи та Спартакіади серед різних верств сільського населення. Загалом вихованці відділень ШРДЮСШ «Колос» та дорослі команди КФК Шепетівського району, ОТГ взяли участь у Чемпіонатах України, Всеукраїнських Кубках, обласних змагань, районних турнірах понад 70 разів: з футболу, міні-футболу, шахів, шашок, волейболу, пауерліфтингу, дзюдо, вільної боротьби, кульової стрільби, легкої атлетики, баскетболу, карате - до, здобуваючи переможні та призові місця, підтримують славні спортивні традиції Шепетівського району.
   Активно проводиться робота щодо співробітництва з обласними та всеукраїнськими Федераціями з видів спорту. Станом на грудень 2018 року районна організація ВФСТ «Колос» та ДЮСШ «Колос» мають угоди про співробітництво та сертифікати на право розвитку шотокан карате-до в районі та м. Шепетівка через співпрацю з регіональними структурними підрозділами ВГО Фунакоші шотокан карате України (FSKA) ,Федерації «Шотокан карате до України СКІФ» в Хмельницькій області, та Хмельницькою обласною федерацією «Сінко карате дзюцу», що дало змогу взяти участь в п’яти Чемпіонатах та Кубку України, ставши переможцями та призерами змагань з бойових мистецтв. Активно розвивається співпраця з Всеукраїнськими федераціями пауерліфтингу. Шепетівська районна організація ВФСТ «Колос» плідно співпрацює з Хмельницькою обласною федерацією футболу та федерацією футболу Шепетівського району і ОТГ. Це дало можливість отримувати методичну допомогу тренерам-викладачам відділення футболу Шепетівської районної ДЮСШ «Колос», значно покращити рівень навчально-тренувального процесу у відділенні футболу ДЮСШ, на уроках фізкультури закладів загальної середньої освіти району та ОТГ. За сприяння ХОФФ Шепетівська районна федерація футболу розповсюдила друковані та електронні посібники вчителям фізичної культури загальноосвітніх закладів району з футболу. Спільно з Шепетівською РО ВФСТ «Колос» АПК України, федерацією футболу Шепетівського району та Хмельницькою Обласною Федерацією футболу проведено ряд заходів по організації змагань з футболу та міні-футболу.
   Спільно з федерацією футболу Шепетівського району та ОТГ впродовж 2018 року було проведено турніри з футболу та міні-футболу серед дитячих, дорослих та ветеранських команд КФК Шепетівського району.
   В 2018 році були проведені районні спортивні змагання серед ветеранів з шахів, шашок та міні-футболу.
   Проводилась в районі фізкультурно-оздоровча та спортивна робота серед сільського населення. Фізкультурно-оздоровчою роботою було охоплено понад тисячу різних верств сільського населення.
   Район в цілому забезпечений фізкультурними кадрами для організації роботи у фізкультурно-оздоровчій сфері. В 2018 році ШРДЮСШ «Колос» розширила відділення футболу, що дало змогу збільшити кількість дітей в населених пунктах Шепетівського району та ОТГ.
    В даний час відділення функціонують в 13 селах Шепетівського району та ОТГ.
   У Шепетівській районній ДЮСШ «Колос» культивується такі види спорту: боротьба вільна, волейбол, легка атлетика, футбол, дзюдо, баскетбол, кульова стрільба.
   Загальна кількість учнів, що займається в ШРДЮСШ «Колос» протягом року становить 446 чоловік.
   Алексійчук Андрій вихованець ШРДЮСШ «Колос» відділення легкої атлетики (тренер Тимощук P.M.), зайняв 1 місце на командному Чемпіонаті України серед юнаків з легкої атлетики в приміщенні на дистанції 1500 метрів, який проходив в місті Суми.
   До складу юнацької збірної команди України входить 1 чоловік, до складу юнацької збірної команди області входить 7 чоловік, яким створено належні умови для тренувань.
   В 2018 році команда Шепетівщини взяла участь у п’яти Чемпіонатах та Кубку України з Шотокан Карате С.К.І.Ф. де зайняла переможні та призові місця серед юнаків та дівчат і дорослих з бойових мистецтв.
    У травні 2018 року взяли участь у Чемпіонатах України з бойового самбо серед юнаків та дорослих ( Київ та Ірпінь), де здобули переможні та призові місця.
   Футбольна та волейбольна дитячі команди 2004- 2005 р.н. Шепетівського району та Грицівської ОТГ брали участь у фінальних змаганнях Хмельницької обласної організації ВФСТ «Колос» АПК України, ставши Чемпіонами Хмельницької області, взяли участь в червні-липні місяці у фіналі Всеукраїнського Чемпіонату ВФСТ «Колос» АПК України з футболу та волейболу в місті Скадовськ Херсонської області, посівши відповідно четверте та восьме місця. Команда відділення футболу дівчат ШРДЮСШ «Колос» Судилківської ОТГ 2002-2003 років народження взяла участь в 12 річному аматорському турнірі з міні- футболу серед жіночих команд, посівши п’яте місце. Доросла команда КФК села Коськів та села Чотирбоки Ленковецької ОТГ з футзалу, тенісу настільного, гирі, шашок, шахмат та посіла перше місце в області. Команда представляла Хмельницьку область у всеукраїнських фінальних спортивних змаганнях серед сільських команд КФК ОТГ в листопаді місяці в місті Берегово Закарпатської області. Команда юнаків 2003-2004 років народження в грудні місяці завоювала третє місце в обласному турнірі «Кубок Поділля» з баскетболу. Вихованці відділення дзюдо – Хомяк Ілона змагалася у Чемпіонаті України з дзюдо серед кадетів до 18 років в місті Луцьк.
   Збірна команда Шепетівського району з вільної боротьби є постійним учасникоу Чемпіонатах області, завойовуючи переможні та призові місця. Шамрай Андрій та Щербина Віталій за підсумками змагань увійшли до збірної команди Хмельницької області та виступали на Чемпіонаті України з вільної боротьби в місті Ужгород.
   Вихованці відділення легкої атлетики вд м ало виступали на Чемпіонатах області, ставши переможцями та призерами змагань. Алексійчук Андрій зайняв перше місце на Чемпіонаті України серед молоді з легкоатлетичного кросу. Збірна команда з футболу (40 років і старше) -V місце у Чемпіонаті Хмельницької області з футболу серед ветеранів. Тимощук Руслан – четверте та третє місця (дистанція 60 м. та 200 м) на Чемпіонаті України серед ветеранів в приміщенні з легкої атлетики..
   З метою відзначення переможців та призерів обласних та Всеукраїнських змагань, Чемпіонату Європи відбулося урочисте зібрання по підведенню підсумків та відзначенню кращих спортсменів та кращих тренерів-викладачів РДЮСШ «Колос» Тимощук Р.М. ( тренер-викладач з легкої атлетики) , Шайдевича В.Г. (тренер-викладач з дзюдо), Козійчука В.Р. (тренер-викладач з футболу).
   Переможці та призери були нагороджені грамотами райдержадміністрації та призами відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму під час відзначення Дня фізичної культури та спорту.
   На фінансування спортивної школи у т.ч. навчально-спортивну роботу, комунальні послуги та заробітну плату з нарахуваннями у 2017 році з районного бюджету було виділено 827.0 тис. грн., у 2018 році –1052.3 тис. грн.
   З місцевого бюджету на утримання спортивних споруд виділено 1052.3 тис. грн., державного бюджету – 0 тис. грн , позабюджетних коштів 129.2 тис. грн. що в 2018 році складає 1181.5 тис. грн.. в цілому.
   З них:
   - на спортивні заходи та навчально-тренувальну роботу – 31.3 тис. грн.,
   - на оплату комунальних послуг та енергоносіїв 47.7 тис. грн.,
   - на заробітну плату з нарахуваннями – 987.8тис. грн.,
   - на інші заходи та послуги – 46.3 тис. грн.
   - придбання спортивного інвентарю -68.4 тис. грн..
   В Шепетівському районі проводяться заходи щодо сприяння вирішенню проблем молоді, питань соціального становлення і розвитку молоді. З цією метою розроблено та прийнято на сесії районної ради від 19.04.2017 року (№24/17-2017) Програму «Молодь Шепетівщини» на 2017-2021 роки та Програму «Розвиток фізичної культури та спорту в Шепетівському районі на 2017-2021 роки» (№23/17-2017) .
   На виконання Програми забезпечено залучення молоді до участі в суспільному житті району, зокрема: у проведенні місячника по благоустрою населених пунктів у березні-квітні; у проведенні урочистих заходів з вшанування воїнів- «афганців», учасників АТО; Дня молоді, Дня матері, Дня пам’яті та примирення тощо.
    Підтримуються тісні зв’язки з об’єднаними територіальними громадами з питань планування, проведення конкурсів, свят, спортивних змагань. Проведено спільне свято «Колядують зорі на Різдво Христове»; до Дня соборності України - «Сила нації в її єдності»; до дня святого Валентин, до дня народження Т. Шевченка «Шевченківські читання», конференція, круглий стіл «Тарас Шевченко живе і промовляє»; Спартакіада учнівської молоді; туристичні змагання.
   Проведено 23 групових заходи з питань пропаганди здорового способу життя, попередження шкідливих звичок, патріотичного виховання молоді, якими охоплено 430 учасників (теми: «Будьмо здорові», «Вплив алкоголю на організм людини», «Правда про куріння», «Вся правда про наркотики», «Що ми знаємо про СНІД», «Зупинимо туберкульоз разом», «Бути здоровим – це модно», «Важливість життєвих і родинних цінностей», «Основні правила безпеки. Попередження негативної поведінки та нещасних випадків», «Молодь і поліція», «Молодь і протиправна поведінка», «Усвідомлення відповідального батьківства», «Безпека на воді», «Вплив алкоголю на організм підлітка» тощо).
   До Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз проводились групові заходи по пропаганді здорового способу життя, попередженню захворювання на туберкульоз, ВІЛ-інфекції/СНІДу на теми: «Захисти себе від туберкульозу», «Переможемо туберкульоз разом», "Туберкульоз: запитання та відповіді", «Туберкульоз: знай, не бійся, стережись» тощо.
   Спільно з спеціалістами Шепетівського міськрайонного центру зайнятості та юридичного сектору райдержадміністрації проведено засідання круглого столу «Протидія злочинам торгівлі людьми».
   Відділом освіти, культури, молоді, спорту та туризму організовано 6 виїздів в заклади освіти району з метою профілактики інфекційних захворювань та ВІЛ/Сніду.
   З місцевого бюджету на організацію заходів було виділено -2 тисячі гривень, залучено - 5 тисяч гривень коштів сільських рад та спонсорів.