Шепетівська районна
державна адміністрація

 • Тема:

  УСПІШНА ПРАКТИКА В ОФОРМЛЕННІ ПРАВ НА ЗЕМЕЛЬНИЙ ПАЙ

 • Виконавець:

  Шепетівська районна державна адміністрація

 • Місцезнаходження:

  Шепетівський район

 • Дата:

  06.04.2021

До відділу “Білогірське бюро правової допомоги”, який є структурним підрозділом Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася жінка з проханням допомогти їй в оформленні прав на земельний пай в порядку спадкування після смерті її матері.

Під час консультування клієнтки було встановлено, що її мати померла у 2003 році та після її смерті відкрилась спадщина на земельну частку (пай). Після смерті останньої відкрилася спадщина, на яку клієнтка бюро, як спадкоємець за законом, має право, проте позбавлена можливості оформити спадкові права на вказане майно, оскільки сертифікат на право на земельну частку (пай), який підтверджував право померлої на земельну частку (пай), був втрачений. З метою захисту законних прав та інтересів особи центром прийнято від клієнтки відповідне звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та призначено адвоката.

Вивчивши матеріали справи та підготувавши відповідний позов, адвокат звернувся до суду. В обгрунтування позовних вимог клієнтки, адвокат вказав на те, що позивачка є єдиною спадкоємицею та звернулася до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини після смерті матері.

Проте, незважаючи на прийняття спадщини позивачка не може реалізувати своє право, у зв'язку з втратою сертифікату на право на земельну частку (пай). Крім цього, доводи адвоката підтверджено оголошенням в газеті про втрату сертифікату, витяг про реєстрацію в Спадковому реєстрі та відмовою наданою нотаріусом.

З огляду на надані адвокатом доводи та докази, суд вирішив позов задовольнити та визнати за позивачкою право на земельну частку (пай).

Рішення в апеляційному порядку не оскаржувалось