Шепетівська районна
державна адміністрація

 • Тема:

  ПРО ПОСИЛЕННЯ ОХОРОНИ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ ПІД ЧАС НЕРЕСТОВОГО ПЕРІОДУ НА ВОДОЙМАХ ШЕПЕТІВСЬКОГО РАЙОНУ

 • Виконавець:

  Шепетівська районна державна адміністрація

 • Місцезнаходження:

  Шепетівський район

 • Дата:

  01.04.2021

З 1 квітня на водних об’єктах Шепетівського району забороняється вилов водних біоресурсів. Це пов’язано із сезонним нерестом риби, виношуванням ікри та линькою раків.
Згідно із наказом управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області від 22. 03. 2021 року № 20-од встановлюється весняно – літня заборона на вилов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах.
Зокрема, любительський та спортивний вилов риби забороняється у такі строки:
- в річках та їх кореневих водах з 1 квітня 20 травня;
- на водосховищах, озерах, ставках з 1 квітня по 10 червня;
- в придаткових системах водойм (притоки, гирла, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 1 квітня по 30 червня;
Промисловий вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах забороняється з 1 квітня по 10 червня.
Термін заборони на лов річкових раків у період виношування ними ікринок, личинок та першої линьки визначено наказом Хмельницького рибоохоронного патруля «Про встановлення заборони на лов раків у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області» від 27. 11. 2020 року № 101-од з 1 грудня 2020 року по 30 червня 2021 року.
У період нересту риби, раків заборонено проводити на водних об’єктах та їх прибережних захисних смугах будівельні, дноглиблювальні, вибухові роботи, видобуток гравію та ракушняку, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій.
Крім того, суворо забороняється вилов водних біоресурсів із застосуванням електроструму, вибухових і отруйних речовин, промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастєвих та інших матеріалів, спорудження гаток та спускання води з рибогосподарських водойм.
Тільки спільними зусиллями у найбільш відповідальний для водних біоресурсів період року – нерест, ми зможемо не тільки зберегти, а й примножити рибні запаси району.

Головний спеціаліст з питань
агропромислового розвитку
райдержадміністрації В. Лопоцюк