Шепетівська районна
державна адміністрація

 • Тема:

  АЛГОРИТМ ДІЙ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ОЗНАК РЕСПІРАТОРНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ У ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

 • Виконавець:

  ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

 • Місцезнаходження:

  ШЕПЕТІВСЬКИЙ РАЙОН

 • Дата:

  08.09.2020

1. Педагогічний працівник (класний керівник, вихователь) перед початком занять проводить опитування здобувачів освіти щодо їхнього самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.
2. У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби здобувач освіти одягає маску та тимчасово повинен бути ізольований у спеціально відведеному приміщені закладу освіти.
3. Медичний працівник закладу освіти проводить первинний огляд, вимірювання температури та, у разі потреби, викликає швидку допомогу.
4. Педагогічний працівник (класний керівник, вихователь) інформує батьків здобувача освіти або осіб, які їх замінюють, про наявність симптомів респіраторної хвороби.
5. Медичний працівник закладу освіти або педагогічний працівник (класний керівник, вихователь) відправляє учня додому або передає батькам (якщо вік учня менше 18 років). За наявності показань до госпіталізації. Швидка допомога доставляє здобувача освіти до стаціонару.
6. Медичний працівник закладу освіти надсилає екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру (відповідного підрозділу), а також реєструє випадок у журналі реєстрації форми 060/о.
7. Після вилучення здобувача освіти із симптомами інфекційного захворювання в приміщені, де перебував цей здобувач освіти, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
8. У ході епідеміологічного розслідування епідеміологами лабораторного центру медичний працівник або педагогічний працівник допомагає визначити коло контактних осіб, які знаходились разом в одному приміщенні або контактували у побуті.
9. У разі підтвердження у здобувача освіти випадку коронавірусної інфекції COVID-19 всі інші здобувачі освіти відповідного класу та педагогічні працівники, з якими контактував здобувач освіти, направляються на самоізолюються на 14 днів (додаток 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба COVID-19», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.03.2020 №722).
10. Для класу, групи, яка перебуває на самоізоляції, керівник закладу освіти організовує освітній процес на самоізоляції з використанням дистанційного навчання.
РЕКОМЕНДОВАНИЙ АЛГОРИТМ ДІЙ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ОЗНАК РЕСПІРАТОРНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ У ПЕДАГОГІЧНОГО ТА ІНШОГО ПРАЦІВНИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
1. У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби під час освітнього процесу працівник одягає маску та тимчасово повинен бути ізольований у спеціально відведеному приміщені закладу освіти.
2. Медичний працівник закладу освіти проводить первинний огляд працівника, вимірювання температури та, у разі потреби, викликає швидку допомогу.
3. Керівник закладу освіти відправляє працівника додому для подальшого звернення до закладу охорони здоров’я. За наявності показань для госпіталізації швидка допомога доставляє працівника до стаціонару.
4. У разі підтвердження у працівника закладу освіти випадку коронавірусної інфекції COVID-19 всі інші учасники освітнього процесу, з якими контактував працівник, направляються на самоізолюються на 14 днів (додаток 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба COVID-19», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.03.2020 №722).
5. Після вилучення працівника закладу освіти з симптомами інфекційного захворювання в приміщені, де перебував цей працівник, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.

❗️ВАЖЛИВО, ЩО НІХТО З ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ, У ТОМУ ЧИСЛІ МЕДИЧНИЙ ПРАЦІВНИК, ЯКІ ОПІКУЮТЬСЯ ПІДОЗРІЛИМ АБО ПІДТВЕРДЖЕНИМ ВИПАДКОМ COVID-19, НЕ МАЮТЬ ПРАВА РОЗГОЛОШУВАТИ ІМЕНІ ХВОРОГО АБО ТОГО, У КОГО ПІДОЗРЮЮТЬ COVID-19, ЗАДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЛІКАРСЬКОЇ ТАЄМНИЦІ.