Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 5-13-70, Факс:5-12-85. Прапор Шепетівського району
ЕКОНОМІКА РАЙОНУ РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА ПРОГРАМА МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ ЯКІСТЬ, ЯК МЕТОД ПОКРАЩЕННЯ РОБОТИ
ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ
ПАСАЖИРСЬКІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

ЕКОНОМІКА РАЙОНУ

Підсумки економічного розвитку району за І півріччя 2018 року

   Промисловими підприємствами району за січень - червень 2018 року реалізовано продукції (робіт, послуг) на суму 19482,3 тис. грн, що більше відповідного періоду минулого року на 7,4 тис. грн., що становить 100,03 відсотка.
   У порівнянні з відповідним періодом минулого року виробництво продукції в натуральному виразі характеризується наступним чином:
   вироблено більше: порошку меленого вогнетривкого (ПАТ «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів») та залізобетонних виробів (Шепетівська виправна колонія № 98).
   менше: нерудних та стінових матеріалів (Шепетівська виправна колонія № 98), виробів тугоплавких ПБ – 5, мертелю та шамотного порошку (ПАТ "Майдан – Вильський комбінат вогнетривів").
   Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення становить 590,24 гривень.
   За станом на 01.07.2018 року фінансовий результат від основної діяльності суб'єктів господарювання (основне коло підприємств, що звітують до управління статистики) становив 93896,7 тис. грн. збитків.
   За підсумками роботи за січень - червень 2018 року 3 підприємства із 6 підприємств основного кола, що звітують до районного управління статистики, тобто 50,0 відсотків, допустили збитки. За січень – червень 2017 року питома вага збиткових підприємств становила 60,0 відсотків, тобто питома вага збиткових підприємств зменшилась на 10,0 відсотків.
   Найбільші суми збитків у звітному періоді допустили ТОВ «Серединецьке»– 65856,0тис. грн. та корпорація «Сварог Вест Груп» - 28528,0 тис. гривень.
   З прибутками спрацювало 3 підприємства. Сума прибутку становить 770.8 тис. гривень. В порівнянні з січнем – червнем 2017 року сума прибутків зменшилась на 127.5 тис. гривень, а кількість прибуткових підприємств збільшилась на одиницю.
   Обсяг прямих іноземних інвестицій по району станом на 01.04.2018 року становив 299,3 тис. дол. США, в тому числі на одну особу 9,0 дол. США.
   Зовнішня торгівля товарами (за даними податкової) по району за січень-травень 2018 року характеризується наступним чином: експорт становив 17797,0 тис. грн., імпорт – відсутній. Експорт товарів здійснювало ТОВ «Лотівка Еліт» та ТОВ «Перемога 2003».
   Недоїмка до бюджету підприємств, організацій та установ району станом на 01.07.2018 року становить 6556,3 тис. грн., у тому числі до місцевого – 5918,8 тис. гривень.
   Найбільшими боржниками до бюджету є ТОВ «Шепетівський гранкар’єр» - 1250,9 тис. грн. (до місцевого бюджету) та підприємство Шепетівської виправної колонії № 98 – 1178,5 тис. гривень.
   Недоїмка підприємств, організацій та установ району до Пенсійного фонду становить 595,0 тис. гривень (недоїмка промислових підприємств – відсутня).
   Станом на 01.07.2018 року єдиним боржником серед підприємств, установ та організацій району за спожиту електроенергію є підприємство Шепетівської виправної колонії № 98 – 1519,9 тис. грн., що на 177,1 тис. грн. менше в порівнянні з минулим роком.
   Рівень проплати за спожиту електроенергію по району станом на 01.07.2018 року становить 101,6 відсотка.
   Щодо споживання природного газу, то бюджетними установами здійснено оплату за спожите паливо на 100,0 відсотків.
   За звітний період газифіковано 7 будинків, стільки ж встановлено лічильників газу.
   Освоєно капітальних інвестицій за січень-березень 2018 року в сумі 19359,0 тис. грн., в т.ч. на одну особу - 580,9 гривень.
   За січень-березень 2018 року прийнято в експлуатацію 626 кв.м. індивідуального житла, що становить 338,4 відсотків до відповідного періоду минулого року.
   Роздрібний товарооборот підприємств району за І квартал 2018 року збільшився на 19,5 відсотка, що становить 6634,5 тис. гривень.
   Заборгованість із заробітної плати на підприємствах району на 01.07.2018 року відсутня.
   Середня заробітна плата одного працюючого по району у червні 2018 року дорівнює 7875,5 грн., що на 53,3 відсотка більше до початку поточного року, відповідно по галузях: сільське господарство – 7951,3 грн., промисловість – 5502,9 грн., будівництво – 5152,2 гривень.
   Призначено та виплачено державну соціальну допомогу 366 малозабезпеченій сім’ї на суму 6683,5 тис. грн.; допомогу сім’ям з дітьми 1542 особам на суму 14024,9 тис. грн.; державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям - інвалідам 422 особам на суму 5703,6 тис. грн.; тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, 34 особам на суму 204,5 тис. гривень.
   За січень - червень 2018 року користуються субсидією на житлово-комунальні послуги 1788 сімей на суму 21054,4 тис. грн.; на тверде паливо і скраплений газ 1842 сім’ї на суму 5984,4 тис. гривень.

Створення привабливих інвестиційних умов в районі
Не дивлячись на те, що Шепетівщина займає відносно невелику за розмірами територію держави, вона є і залишається інвестиційно привабливим краєм.
Саме тому, що:
- Це є край, який славиться багатими чорноземами.
- Це один з найперших регіонів де проведено земельну реформу та забезпечено її ефективність.
- Розвиток агропромислового виробництва характеризується замкнутим циклом виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, що дає можливість отримання максимального прибутку.
- Багата на природні ресурси, а саме, на граніт, каолін, торф, мінеральні води, графіт, суглинки, глина, територія забезпечить прибутковий бізнес у різних сферах.
- Вигідне географічне положення: невелика відстань до обласного центру, столиці, до Польської границі – забезпечує умови налагодження партнерських стосунків, як всередині держави, так і з іншими країнами.
- Район знаходиться на вигідній мережі транспортного сполучення, як залізничного, так і автотранспортного. - Розвиток телекомунікацій, а це покриття території мобільним зв’язком та можливістю доступу до мережі Інтернет забезпечує безперебійне та надійне спілкування з партнерами будь-якої держави. - В районі добре розвинена банківська система, яка пропонує та забезпечує широкий перелік розрахунково–касових, кредитних та факторингових операцій як в національній валюті, так і валютах інших країн. Популярними стають системи електронних платежів, використання магнітних карток, встановлюються банкомати.

Вільні економічні зони
Вільні економічні зони законодавчо не визначені.

Розвиток туризму
Туризм займає особливе місце в економіці. Виконуючи ряд функцій економічного, соціально-культурного, політичного, виховного та екологічного характеру, він є сферою реалізації ринкових механізмів, джерелом державного та місцевого бюджетів.
Розвиток сільського зеленого туризму є актуальним за причин подальшого впливу на стабілізацію економічного розвитку сіл, забезпечення зайнятості сільського населення, їх виходу з соціально-економічної кризи, скорочення міграції населення із сільських регіонів до міст. Сільський туризм слід розглядати як невід’ємну складову програми соціально-економічного розвитку села.
Розвиток даної форми підприємництва може бути цікавим для сільського населення за рахунок низьких капіталовкладень і низького підприємницького ризику. Цей вид діяльності є джерелом додаткових доходів, що дає можливості для розвитку підприємницької ініціативи, збільшує ринок збуту власних товарів і послуг місцевих виробників.
Інтерес місцевих органів влади в розвитку сільського туризму полягає в підвищенні добробуту місцевого населення, покращенні соціально-економічного клімату, поповненні районного та місцевого бюджетів за рахунок збільшення бази оподаткування.
На території району в селищі Гриців зареєстрований і діє Кластер Сільського Зеленого Туризму „Оберіг”. Це громадська організація, яка об’єднала зацікавлених людей, які працюють над впровадженням інноваційної технології розвитку сільського туризму в Грицеві. В Кластері „Оберіг” сьогодні є 10 агроосель, які інтенсивно працюють, приймають туристів, які бажають відпочити на селі. Одночасно власники агро осель можуть прийняти 50 осіб на високому рівні.

З метою якісної підготовки проектів в державному та комунальному секторах, які потребують залучення ресурсів (позик) міжнародних фінансових організацій,надаємо інформаційні та методичні матеріали з підготовки інвестиційних проектів.

Постанова КМУ від 27.01.2016 №70 "Про порядок підготовки, реалізації, проведення моніторингу та завершення реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями"

Постанова КМУ від 16.02.2011 №110 "Про затвердження Порядку здійснення місцевих запозичень"

Наказ Мінфіну від 14.07.2016 № 616 "Про затвердження Порядку проведення оцінки фінансового стану бенефіціара та визначення виду забезпечення для обслуговування та погашення позики, наданої за рахунок коштів МФО"

Наказ Мінекономіки від 06.09.2006 № 290 "Про затвердження Методичних рекомендацій з розроблення бізнес-плану підприємств"
До відома жителів району


Програма державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення

В умовах сьогодення питання ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, заміщення газу альтернативними видами палива та державна підтримка впровадження енергоефективних заходів є надзвичайно важливими для України.
Одна з таких фінансових програм підтримки кінцевого споживача розроблена Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.
Так, з жовтня 2014 року Держенергоефективності запроваджено програму державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 № 1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження». Цей механізм забезпечує відшкодування 20 % тіла кредиту, отриманого населенням в ПАТ «Ощадбанк», на придбання твердопаливних та електричних котлів.
Механізм забезпечує відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів у багатоквартирних та одноквартирних будинках за такими напрямками у таких розмірах:
- 30 % (але не більше 10 тис. грн.) – для фізичних осіб (населення) для впровадження заходів у одноквартирних будинках (та квартирах багатоквартирних будинків);
- 40 % – для ОСББ (ЖБК) для впровадження заходів у багатоквартирних будинках.Шепетівщина туристична

Карта району із зазначенням туристичних шляхів та їх початку:
- пам’ятників історії, культури, архітектури, музеїв, культових споруд: відображені на туристичній карті району.


- гірськолижних маршрутів; немає.
- велосипедних маршрутів; відображені на туристичній карті району.
- автомобільних маршрутів: відображені на туристичній карті району.
Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів