Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району

English          Русский

Головна сторінка
Про район
Райдержадміністрація
Економіка
Агропромисловий розвиток
Архітектура та ЖКГ розвиток
Соціально-гуманітарна сфера
Центр надання адміністративних послуг
Бюджетна політика
Громадянське суспільство
Публічна інформація
Заплановані заходи
Громадське обговорення
Проекти рішень чергової сесії Шепетівської районної ради
Вакансії
УВАГА! КОНКУРС!
Контакти
Перейти на сайт Президента України
Перейти на сайт Верховної Ради України
Перейти на сайт КМУ
Перейти на сайт ВСУ
Інші державні ресурси
Сайт Хмельницької обласної державної адміністрації
Сайт Хмельницької обласної ради
Урядова телефонна

ШЕПЕТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

Стан надання соціальних послуг міським та сільським зареєстрованим безробітним Шепетівським міськрайонним центром зайнятості за 2018 рік

   Протягом січня-грудня 2018 року послугами служби зайнятості скористались 2830 безробітних громадянина (місто 1708 безробітних, район – 1122 безробітних), що на 9,2% більше ніж за аналогічний період 2017 року. У тому числі з початку року звернулися за допомогою у працевлаштуванні та отримали статус безробітного 2125 особи (місто 1337 безробітних, район – 1122 безробітних). Основним джерелом формування зареєстрованого ринку праці області стали особи, які були звільнені з підприємств, установ, організацій за згодою сторін, з причин плинності кадрів, звільнені за скороченням чисельності або штату та особи, які не були зайняті більше 1 року.
   Станом на 1 січня 2019 року на обліку перебували 924 безробітних ( місто - 529 безробітних, район – 395 безробітних), що на 31,1% більше ніж на відповідну дату минулого року. Допомогу по безробіттю отримували 89,2% осіб, які мали статус безробітного на кінець звітного періоду. Середній розмір допомоги по безробіттю у грудні 2018 року становив 3112,18 грн. Із загальної кількості безробітних 47,3% складали жінки, 30,4% – молодь віком до 35 років, 34,7% становили особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, 42,7% - проживають у сільській місцевості.
   У січні-грудні 2018 року забезпечено роботою 1867 осіб ( місто 1151 осіб, район – 716 особи), які перебували на обліку службі зайнятості, в тому числі 1232 безробітних ( місто 732 безробітних, район – 500 безробітних). Із загальної кількості забезпечених роботою за сприянням служби зайнятості працевлаштовані 1753 осіб, в тому числі 1232 зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування безробітних становив 43,5%, що на 4,4% менше аналогічного періоду минулого року.
   Особлива увага приділяється безробітним, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. За направленням служби зайнятості працевлаштовані 424 безробітних даної категорії. В тому числі, працевлаштовані 64 безробітних з інвалідністю ( місто - 42 безробітних, район – 22 безробітних).
   Середня тривалість пошуку роботи з моменту реєстрації в службі зайнятості до працевлаштування становить 117 днів. Середня тривалість безробіття становить 87 днів.
   Протягом 2018 року надано 102 консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності (місто - 66 особам, район – 36 особам).
   Із числа зареєстрованих безробітних започаткували власну справу 13 безробітних (місто– 11 безробітних, район - 2 безробітних), отримавши одноразово допомогу по безробіттю. Безробітні розпочали підприємницьку діяльність у таких сферах: сільське господарство - ( 7,7%), переробна промисловість – 15,4%, оптова та роздрібна торгівля (38%); професійна, наукова та технічна діяльність (15,4%); охорона здоров'я та надання соціальної допомоги ( 7,7%), надання інших видів послуг (23,1%).
   В 2018 році було прийнято рішення щодо здійснення компенсації єдиного соціального внеску 21 роботодавцю, які працевлаштовували на нові робочі місця безробітних з числа квотних категорій та 19 суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовували громадян на робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності за працевлаштування 57 безробітних на нові робочі місця (місто-53 безробітних, мешканці сільської місцевості - 4 безробітних). Серед працевлаштованих безробітних, жінки складають 71,9%, соціально-незахищені – 38,6%, особи з обмеженими фізичними можливостями 5,3%.
   У базі даних служби зайнятості налічувалося 2851 вакансія, заявлених до укомплектування службою зайнятості, що на 17% більше ніж у 2017 році. Інформацію про вільні робочі місця надали 543 роботодавця міста та району.
   Рівень укомплектування вакансій у 2018 році становив 58,7%. Середня тривалість укомплектування становила 18 днів.
   Актуальними станом на 1 січня 2019 року залишилось 273 вакансій, що на 79 вакансій більше ніж на відповідну дату 2017 року. У середньому на одну вакансію претендувало 4 особи, у тому числі серед законодавців, вищих державних службовців, керівників, менеджерів - 19 осіб; професіоналів – 0,8 особи; серед фахівців – 4 особи; технічних службовців –6 осіб; серед працівників сфери торгівлі та послуг – 2 особи; серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства – 46 осіб; кваліфікованих робітників з інструментом – 1,5 особи; серед робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин – 5 осіб; без спеціальної підготовки – 7 осіб.
   Протягом 2018 року середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 4601,2грн ( протягом аналогічного періоду 2017 року – 3848,4грн), у 98,5% вакансій розмір заробітної плати вище мінімальної.
   За видами економічної діяльності: в переробній промисловості (виробництві) - 27,7%, сільському господарстві, лісовому господарстві та рибному господарстві – 14,9%, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 3,4%, будівництві 3,4%, оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів – 16,2%, транспорті, складському господарстві, поштовій та кур'єрській діяльність – 8,1%, державному управлінні й обороні, обов'язковому соціальному страхуванні – 8,3%, освіті – 3,3%, охороні здоров'я та надання соціальної допомоги – 3,1%.
   На ринку праці за професійними групами: спостерігається попит на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, охоронник,); на кваліфікованих робітників з інструментом ( швачки, монтери колії, слюсарі-сантехніки, покрівельники, електрогазозварники, слюсарі-ремонтники, електромонтери, слюсарі-ремонтники, пекарі, верстатники деревообробних верстатів), на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (машиністи екскаватора,бульдозера, рамники, токаря, фрезерувальники, складальники верху взуття, водії, машиністи автомобільного крана, трактористи). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій (підсобні робітники, вантажники, двірники та інші).
   З метою підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці, подолання дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили, підвищення її якості, професійного розвитку трудового потенціалу області організовано підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації для 569 безробітних (по місту 312 безробітних, по району 257 безробітних), з яких 320 осіб навчалось під конкретне робоче місце (або 97,5% загальної кількості тих, хто проходив навчання).
   Пріоритетним напрямом в організації професійного навчання безробітних визначено підготовку та перепідготовку кадрів під конкретні замовлення роботодавців.
   З метою відкриття власної справи 13 осіб проходили навчання за напрямами та професіями, що дають змогу займатися підприємницькою діяльністю (3,8% від загальної кількості тих, хто навчався).
   Охоплено навчанням 184 безробітних з числа соціально уразливих верств населення ( 32,3% до загальної чисельності безробітних, що проходили навчання). Зокрема, навчалось 21 особа з обмеженими можливостями, 2 особи з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО, 1 особа з числа внутрішньо переміщених.
   В результаті використання новітніх форм та підходів в організації навчання 100% безробітних після його завершення були працевлаштовані.
   З метою розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності осіб старше 45 років проводиться робота щодо інформування населення про можливість та порядок отримання ваучерів. Протягом 2018 року надано 1 особі ваучер для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці.
   Такий підхід дає можливість більш гнучко реагувати на поточні потреби в кадрах, враховувати специфіку виробництва, вимоги роботодавця та забезпечувати гарантоване працевлаштування безробітних після завершення навчання.
   У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру протягом 2018 року брали участь 530 безробітних (по місту 256 безробітний, по району 274 безробітних).
   Тимчасові роботи виконувались за кошти роботодавців та, в основному, були направлені благоустрій територій підприємств та різні види робіт підсобного характеру, лісогосподарські роботи. До робіт тимчасового характеру залучені 341 особу (по місту - 227 осіб, по району - 114 осіб).
   Протягом 2018 року послугами служби зайнятості скористались 160 безробітних осіб з інвалідністю (місто - 107 осіб, район – 53 особи).
   Допомога по безробіттю була призначена 147 особам, що складає 91,9% загальної чисельності осіб з інвалідністю, які перебували на обліку.
   Кількість осіб з інвалідністю, які були працевлаштовані за сприянням служби зайнятості, становила 64 особи (місто - 42 особи, район – 22 осіб). Рівень працевлаштування осіб даної категорії становить 40%.
   Започаткували власну справу 2 особи, скориставшись одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, за такими напрямами, як:торгівля товарами, ремонт одягу.
   На нові робочі місця з наданням компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальобовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття працевлаштовано 3 особи з інвалідністю.
   Кількість осіб з інвалідністю, залучених до громадських та інших робіт тимчасового характеру становила 25 осіб.
   З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці осіб з інвалідністю, професійне навчання за направленням центру зайнятості у 2018 році проходили 21 особа.
   Станом на 1 січня 2019 року кількість безробітних осіб з інвалідністю становила 56 осіб (місто - 41 особа, район – 15 осіб).
   Кількість актуальних вакансій, на які могли бути працевлаштовані особи з інвалідністю (за інформацією роботодавців), становила 7 одиниць.
   Протягом січня – грудня 2018 року послугами служби зайнятості скористалися 11 осіб, що вимушено покинули місця свого постійного проживання, які отримали довідку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 "Про облік внутрішньо переміщених осіб". З них 5 осіб мали право на отримання допомоги по безробіттю ( або 54,6% до кількості безробітних ВПО на обліку. Забезпечено роботою 7 осіб, що вимушено покинули місця постійного проживання. Рівень працевлаштування безробітних з числа ВПО склав 63,6%.
   1 роботодавцю надано компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 1 внутрішньо переміщеної особи.
   Профорієнтаційними послугами охоплено 100% осіб з числа ВПО.
   До громадських робіт та робіт тимчасового характеру залучено 3 особи.
   Станом на 1 січня 2019 року продовжують отримувати послуги служби зайнятості 2 вимушених переселенця із статусом безробітного, з яких 2 отримують допомогу по безробіттю, середній розмір якої становив 1727 грн.
   Протягом січня-грудня 2018 року послугами центру зайнятості скористалися 11 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, з них 3 особи з інвалідністю (10 осіб мали право на отримання допомоги по безробіттю).
   Забезпечено роботою 5 безробітних, які брали участь в АТО. Проходила професійне навчання 2 особи. Рівень працевлаштування безробітних – демобілізованих учасників АТО склав 45,5%.
   Отримавши одноразову допомогу по безробіттю 1 особа започаткувала власну справу. Проходили професійне навчання 2 особи. Рівень працевлаштування після закінчення професійного навчання склав 100%. Всі демобілізовані учасники АТО, які звернулись до центрів зайнятості області, отримали психологічну підтримку та допомогу. Профорієнтаційними послугами охоплено 90% учасників АТО.
   Станом на 1 січня 2019 року продовжували отримувати послуги служби зайнятості 3 демобілізованих військовослужбовця, які брали участь в АТО, з яких 2 отримують допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 4049 грн. Серед учасників АТО: з них 33% - особи віком 30-34 роки, 33% - особи віком від 35 до 44 років, старше 45 років – 33%.