Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. Прапор Шепетівського району
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ, СПОРТУ ТА ТУРИЗМУ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ
КУЛЬТУРА ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
(ЦРЛ, Центр ПМСД, вузлова лікарня)
ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї,
ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

   Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2018 році щомісячно проводились семінари-навчання (12 семінарів) та методичні дні для фахівців із соціальної роботи та спеціалістів сільських та селищної рад, які надають соціальні послуги сім'ям, дітям та молоді. В семінарах прийняли участь спеціалісти служби у справах дітей, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, працівники поліції, міськрайонного відділу пробації, лікарі центральної районної лікарні (лікар-інфекціоніст, керівник кабінету «Довіра», районний фтизіатр), представники громадських організацій – голова міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста, голова благодійної організації "Центр допомоги батькам та дітям "Багаті милосердям". 20 червня 2018 року спільно з працівниками обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено супервізію роботи фахівців із соціальної роботи та спеціалістів, які надають соціальні послуги сім'ям, дітям та молоді Судилківської і Леньковецькоїсільських таГрицівської селищної рад (ОТГ).
   Станом на 01.01.2019 року 142 сім'ї, в яких виховується 333 неповнолітніх дітей, перебуває в районному банку даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
   Під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи, спеціалістів, які надають соціальні послуги сім'ям, дітям та молоді перебуває 60 сімей, в яких виховуються 153 неповнолітніх дитини та 1 особа, які опинились у складних життєвих обставинах.
   Виявлено 36 сімей, які виховують 87 дітей, і у яких є ризик соціального сирітства.
   Під соціальним супроводженням перебуває дві прийомні сім’ї, у яких виховуються троє прийомних дітей.
   Протягом літнього періоду проведено 15 розважальних, спортивно – оздоровчих заходів для 260 дітей району.
   9 серпня 2018 року з метою оздоровлення дітей, пропаганди здорового способу життя та активного проведення дозвілля на околиці села Судилків проведено одноденне туристичне таборування "Козацькі розваги", у якому взяли участь діти разом зі своїми батьками. Обговорювались питання профорієнтації дітей "Ким я хочу бути", проводились майстер – класи по виготовленню сувенірів із підручних матеріалів.
   29 вересня 2018 року проведено благодійний захід за сприяння релігійної конфесії для 12 дітей позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному утриманні в школі – пансіоні міста Шепетівки.
   За підтримки благодійного фонду народного депутата Романа Мацоли роздано взуття та одяг для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
   17 жовтня 2018 року проводилась бесіда з студентами Грицівського ВПТУ – 38 на тему "Протидія туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу".
   За сприяння благодійної організації "Ксена" проведено 3 семінари для соціальних працівників та "круглий стіл" з питань протидії торгівлі людьми та запобігання різним формам експлуатації.
   В період з 25 листопада по 10 грудня в рамках акції "16 днів проти насилля" працівниками центру в трьох школах району проводились зустрічі з учнями старших класів на тему "Захисти себе від домашнього насилля".
   З метою запобігання випадкам безпечного поводження з вогнем працівниками центру, фахівцями із соціальної роботи відвідано 136 сімей з неповнолітніми дітьми, молодих сімей та попереджено про необхідність дотримання правил протипожежної безпеки вдома та на природі.
   Через «пункт взаємодопомоги» 176 малозабезпечених сімей, особи з особливими потребами, сім’ї воїнів АТО, переселенці, сім’ї, що опинились у складних життєвих обставинах отримали 5122 одиниці одягу, взуття, іграшок для дітей. За сприянням релігійної конфесії для 10 дітей з особливими потребами було вручено подарунки (канцелярські товари, засоби гігієни та речі особистого користування). Проведено щорічну акцію "Готуємо дітей до школи", в ході якої 27 дітей отримали шкільну форму, одяг, взуття, шкільне приладдя.
   Працівниками центру, фахівцями із соціальної роботи в 153 сім’ях учасників антитерористичної операції здійснено оцінку потреб, надано 557 соціальних послуг (психологічну підтримку, інформації щодо оформлення земельних ділянок, оформлення документів на отримання державних соціальних виплат та пільг, виділено речі через «пункт взаємодопомоги»).
   Для 32 внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій, які виховують 39 дітей, надано 93 соціальні послуги (психологічні, інформаційні,щодо оформлення документів, виділено гуманітарну допомогу).
   Відповідно до порядку взаємодії центру соціальних служб з міськрайонним відділом з питань пробації спеціалісти центру, фахівці із соціальної роботи працювали з 37 молодими людьми, які перебувають у конфлікті з законом і яких засуджено до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. Надано 140 соціальних послуг.