Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. Прапор Шепетівського району
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ, СПОРТУ ТА ТУРИЗМУ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ
КУЛЬТУРА ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
(ЦРЛ, Центр ПМСД, вузлова лікарня)
ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї,
ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

   Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у І кварталі 2019 року щомісячно проводились семінари-навчання (3 семінари) та методичні дні для фахівців із соціальної роботи та спеціалістів сільських та селищної рад, які надають соціальні послуги сім'ям, дітям та молоді. В семінарах прийняли участь спеціалісти служби у справах дітей, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, працівники поліції, міськрайонного відділу пробації.
   Станом на 01.04.2019 року 121 сім'я, в якій виховується 291 неповнолітня дитина, перебуває в районному банку даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
   Під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи, спеціалістів, які надають соціальні послуги сім'ям, дітям та молоді перебуває 56 сімей, в яких виховуються 139 неповнолітніх дитини та 1 особа, які опинились у складних життєвих обставинах.
   У 4 сім'ях, які виховують12 дітей, є ризик соціального сирітства.
   В районі функціонує дві прийомні сім'ї, які виховують троє прийомних дітей. Соціальне супроводження прийомних сімей здійснює районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
   В І кварталі 2019 року соціальними послугами було охоплено 30 осіб з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 18 до 23 років. 78 осіб та 40 дітей з особливими потребами отримали 257 соціальних послуг.
   На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. № 623 "Про внесення змін щодо функціональних обов'язків соціального інспектора" працівниками центру та спеціалістами сільських (селищної) рад вибірково здійснено 77 інспектувань сімей з новонародженими дітьми щодо цільового використання державної допомоги при народженні дитини.
   З метою проведення інформаційно-просвітницької та рекламної роботи, спрямованої на пропаганду здорового способу життя, профілактику та попередження негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі в районі протягом 3 місяців 2019 року організовано 5 виїздів мобільного консультативного пункту соціальної роботи в 9 населених пунктів району. Надано індивідуальні консультації та проведено бесіди щодо відповідального батьківства. Охоплено 116 осіб. До виїздів мобільного консультативного пункту залучені спеціалісти служби у справах дітей,відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму райдержадміністрації,лікар – інфекціоніст, керівник кабінету «Довіра» центральної районної лікарні.
   В березні 2019 року до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом проведено інформаційно-просвітницьку акцію "Захисти себе від туберкульозу".
   З метою запобігання випадкам безпечного поводження з вогнем працівниками центру, фахівцями із соціальної роботи відвідано 14 сімей з неповнолітніми дітьми, молодих сімей та попереджено про необхідність дотримання правил протипожежної безпеки вдома та на природі.
   Через «пункт взаємодопомоги» 48 малозабезпечених сімей, особи з особливими потребами, сім’ї воїнів АТО, переселенці, сім’ї, що опинились у складних життєвих обставинах отримали 1355 одиниць одягу, взуття, іграшок для дітей. За сприянням релігійної конфесії для 88 дітей з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, було вручено подарунки (канцелярські товари, засоби гігієни та речі особистого користування) із Німеччини.
   Працівниками центру, фахівцями із соціальної роботи та спеціалістами сільських та селищної рад, які надають соціальні послуги сім'ям, дітям та молоді було надано 2376 соціальних послугдля 737 сімей, в яких виховується 1011 дітей.
   В 124 сім’ях учасників антитерористичної операції здійснено оцінку потреб, надано 210 соціальних послуг.
   Для 16 внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій, які виховують 16 дітей, надано 46 соціальних послуг (психологічних, інформаційних щодо оформлення документів, виділено гуманітарну допомогу).
   Відповідно до порядку взаємодії центру соціальних служб з міськрайонним відділом з питань пробації спеціалісти центру, фахівці із соціальної роботи працювали з 15 молодими людьми, які перебувають у конфлікті з законом і яких засуджено до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. Надано 123 соціальних послуги.
   На сайті районної державної адміністрації розміщено 9 інформацій по реалізації в районі державної політики в галузі соціального захисту сім`ї, дітей та молоді.