Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (8-038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. Прапор Шепетівського району
ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ, СПОРТУ ТА ТУРИЗМУ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ
КУЛЬТУРА ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
(ЦРЛ, Центр ПМСД, вузлова лікарня)
ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї,
ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

Інформація Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
про здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю в районі за 9 місяців 2018 року

   Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щомісячно проводились семінари-навчання (9 семінарів) та методичні дні для фахівців із соціальної роботи та спеціалістів сільських та селищної рад, які надають соціальні послуги сім'ям, дітям та молоді. В семінарах прийняли участь спеціалісти служби у справах дітей, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, працівники поліції, міськрайонного відділу пробації, лікарі центральної районної лікарні (лікар-інфекціоніст, керівник кабінету «Довіра», районний фтизіатр), представники громадських організацій – голова міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста, голова благодійної організації "Центр допомоги батькам та дітям "Багаті милосердям". 20 червня 2018 року спільно з працівниками обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено супервізію роботи фахівців із соціальної роботи та спеціалістів які надають соціальні послуги сім'ям, дітям та молоді Судилківської і Леньковецькоїсільських таГрицівської селищної рад (ОТГ).
   Під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи, спеціалістів, які надають соціальні послуги сім'ям, дітям та молоді перебуває 60 сімей, в яких виховуються 153 неповнолітніх дитини та 1 особа, які опинились у складних життєвих обставинах. Виявлено 14 сімей, які виховують 30 дітей, і у яких є ризик соціального сирітства. Під соціальним супроводженням перебуває дві прийомні сім’ї, у яких виховуються троє прийомних дітей.
   Протягом 9 місяців 2018 року працівниками центру та спеціалістами об'єднаних територіальних громад вибірково здійснено 280 інспектувань сімей з новонародженими дітьми щодо цільового використання державної допомоги при народженні дитини. Призупинено виплату коштів для однієї мами у зв'язку з не визначеним місцем її перебування та неможливістю перевірки цільового використання державної допомоги.
   З метою проведення інформаційно-просвітницької та рекламної роботи, спрямованої на пропаганду здорового способу життя, профілактику та попередження негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі в районі протягом 9 місяців 2018 року організовано 21 виїзд мобільного консультативного пункту соціальної роботи в 25 населених пунктів району, в тому числі організовано 7 виїздів в пришкільні табори відпочинку в села Пліщин, Плесна, Городнявка, Коськів, Судилків, Білопіль. Проведено групові заходи щодо здорового способу життя, безпечному дозвіллю під час літніх канікул, безпечних ігор на природі, безпечного поводження на дорогах та водоймах, правовому всеобучу. Надано індивідуальні консультації та проведено бесіди щодо відповідального батьківства. Охоплено 628 осіб. До виїздів мобільного консультативного пункту залучені спеціалісти у справах дітей райдержадміністрації, сектору апробації та помічники суддів Шепетівського міськрайонного суду, головний спеціаліст з питань сім'ї управління соціального захисту населення райдержадміністрації.
   В березні 2018 року до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом проведено інформаційно-просвітницьку акцію "Захисти себе від туберкульозу".
   30 травня 2018 року до Міжнародного Дня захисту дітей спільно із службою у справах дітей райдержадміністрації організовано одноденне таборування для 26 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Метазаходу- зміцнення здоров’я дітей, організація активного відпочинку, задоволення інтересів і духовних потреб підростаючого покоління. У таборі були організовані пункти медичної допомоги, відпочинку, їдальня, спортивні заняття (туристична смуга перешкод, стрільба, футбол, волейбол тощо).
   Протягом літнього періоду проведено 15 розважальних, спортивно – оздоровчих заходів для 260 дітей району.
   9 серпня 2018 року з метою оздоровлення дітей, пропаганди здорового способу життя та активного проведення дозвілля на околиці села Судилків проведено одноденне туристичне таборування "Козацькі розваги", у якому взяли участь діти разом із своїми батьками. Обговорювались питання профорієнтації дітей "Ким я хочу бути", проводились майстер – класи по виготовленню сувенірів із підручних матеріалів.
   29 вересня 2018 року проведено благодійний захід за сприяння релігійної конфесії для 12 дітей позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному утриманні в школі – пансіоні міста Шепетівки.
   Через «пункт взаємодопомоги» 120 малозабезпечених сімей, особи з особливими потребами, сім’ї воїнів АТО, переселенці, сім’ї, що опинились у складних життєвих обставинах отримали 3478 одиниць одягу, взуття, іграшок для дітей. За сприянням релігійної конфесії для 10 дітей з особливими потребами було вручено подарунки (канцелярські товари, засоби гігієни та речі особистого користування). Проведено щорічну акцію "Готуємо дітей до школи" в ході якої 27 дітей отримали шкільну форму, одяг взуття, шкільне приладдя.
   Працівниками центру, фахівцями із соціальної роботи в 146 сім’ях учасників антитерористичної операції здійснено оцінку потреб, надано 306 соціальних послуг (психологічну підтримку, інформації щодо оформлення земельних ділянок, оформлення документів на отримання державних соціальних виплат та пільг, виділено речі через «пункт взаємодопомоги»).
   Для 25 внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій, які виховують 39 дітей, надано 66 соціальну послугу (психологічних, інформаційних щодо оформлення документів, виділено гуманітарну допомогу).
   Відповідно до порядку взаємодії центру соціальних служб з міськрайонним відділом з питань пробації спеціалісти центру, фахівці із соціальної роботи працювали з 36 молодими людьми, які перебувають у конфлікті з законом і яких засуджено до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. Надано 68 соціальних послуг.