Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


 Обережно, кліщі !

   Весна ще холодна, а сезон кліщів уже у розпалі. Зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.
   Іксодові кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща.
   Як уберегтися від кліщів Якщо ви зібралися на прогулянку, насамперед подбайте про відповідне вбрання: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору, бажано вдягнути штани і заправити їх у шкарпетки. Для захисту використовуйте репелент — спеціальний засіб, що відлякує кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтеся інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно.
   На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч: саме там кліщів найбільше.
   
   Увага: коли кліщ чіпляється до вашого одягу, то залишається нерухомим, аж доки ви припините активно рухатись, сядете чи ляжете. Саме тоді нападник починає шукати місце прикріплення до тіла – повільно переміщується знизу вгору. Цей процес може тривати від 30 хв до трьох і більше годин, та навіть кілька днів. Оглядайте себе та своїх близьких щодвігодини прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус. Потрібен ретельний огляд, оскільки нападником може бути і так звана
   німфа – молодий дуже маленький кліщ.
   Одразу після повернення додому ще раз огляньте дітей, тварин і себе: найкраще це зробити в білій ванні з добрим освітленням.
   Одяг, який ви зняли, слід ретельно почистити і випрати. Те саме зробіть із речами, якими ви користувалися на прогулянці. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща.
   
   План огляду:
   o Почніть огляд знизу, від ступень, і поступово піднімайтеся вгору:
   o лінія шкарпеток;
   o підколінна впадина;
   o нижня лінія трусів (пах), верхня лінія трусів;
   o нижня лінія бюстгальтера, верхня лінія бюстгальтера;
   o комір сорочки;
   o лінія волосяного покриву на голові, вуха;
   o волосся та шкіра голови – промацайте їх руками.
   o Важливо! Від ретельності огляду залежить ваше здоров’я. Такий простий
   огляд має стати звичкою.
   Що робити, коли кліщ уже присмоктався:
   o Одразу зверніться до лікаря.
   o У травмпункті вам допоможуть витягти кліща і проконсультують щодо подальших дій.


14.05.2020 р.