Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інформує:

   Проблема йоду сьогодні у всьому світі підіймається «на щит» і це робиться недаремно. На заході та півночі країни у харчових продуктах та воді вміст йоду не забезпечує добову потребу, тому необхідно штучно добавляти йод. Одним із методів ліквідації його дефіциту є вживання йодованої солі. Цей метод економічний, дешевий, простий.
   Передозування йоду веде до виникнення захворювань, спричинених його надлишком. Варто розуміти, якщо нестачу йоду і його наслідки можна вилікувати, то з надлишком значно складніше. Звісно, якщо не йдеться про запущену форму хвороби. Той же зоб розвивається як у випадку нестачі, так і при надлишку йоду. В першому випадку його не вистачає, в другому – надто багато, тому організм перестає сприймати.
   Вживаючи харчові продукти, які містять органічний йод, людина не ризикує. Навіть з’ївши багато йодовмісних продуктів (морської риби, ікри, криля чи продуктів із водоростей) передозування йодом не буде .До речі, добова норма йоду міститься в 10 грамах салату з морських водоростей. Загалом, людина звикла до органічного йоду з дитинства. Він потрапляє в наш організм з молоком матері, м’ясом, яйцями, рибою, молоком корови, кози. Всі продукти тваринного походження містять органічний йод.
   У горіхах, як і в насінні соняшнику, мікроелементів дещо більше, ніж в інших рослинних продуктах. Тому не варто нехтувати народними методами лікування. Також варто їсти журавлину. Вона лідер за вмістом йоду серед ягід. Корисним є і морс, компоти, настоянки із цієї ягоди. Ще одне перевага журавлини – напої із неї сприяють нормалізації тиску.
   Прекрасним напоєм є узвар із груш чи інших сухофруктів.

03.04.2020 р.