Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Підведено підсумки проведення Всеукраїнського заходу «Урок»

   29 жовтня 2019 року, під головуванням начальника служби у справах дітей адміністрації Юлії Богуш, відбулася нарада по підведенню підсумків проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» на території району. У нараді взяли участь: директор РЦСССДМ Лариса Романець, старший інспектор сектору ювенальної превенції Шепетівського ВП ГУНП Ольга Семенюк, головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму адміністрації Леся Ільчук, головний спеціаліст сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей адміністрації Наталія Чорнописька та головний спеціаліст служби у справах дітей адміністрації Оксана Федорчук.
   Відповідно до наказу служби у справах дітей Хмельницької обласної державної адміністрації від 21.08.2019 року №7-н «Про організацію проведення у 2019 році Всеукраїнського заходу «Урок», основною метою проведення Всеукраїнського заходу «Урок» – є перевірка умов утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах, а також виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять з початку навчального року, вжиття заходів для повернення їх до навчання, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не були охоплені навчанням, притягнення батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків до адміністративної відповідальності
    За підсумками заходу проведено обстеження умов проживання та виховання у 28 сім’ях, в яких виховується 52 дитини. Це сім’ї, які перебувають на контролі служби у справах дітей, сім’ї, діти яких перебувають у складних життєвих обставинах, сім’ї, діти з яких мали систематичні пропуски занять без поважних причин. Під час обстежень родин перевірено стан підготовки до навчання дітей, стан їх утримання та виховання.
    За результатами проведення рейдів встановлено, що в загальноосвітніх закладах району навчається 3722 дітей. Учнів, які не приступили до навчання, не виявлено. Під час проведених рейдів, 3 батьків попереджено про неналежне виконання ними батьківських обов’язків.
    Підводячи підсумки, слід нагадати, що станом на сьогоднішній день в Україні повна загальна середня освіта є обов’язковою, що передбачено вимогами ст. 53 Конституції України та ст. 29 Закону України «Про загальну середню освіту». Законодавство передбачило норму права, зокрема ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, де на батьків за невиконання ними обов’язків щодо виховання та навчання своїх дітей накладається стягнення у вигляді штрафу або застосовується такий захід, як попередження. Саме батькам необхідно більше уваги приділяти своїм нащадкам та щоденно займатися і цікавитися своєю дитиною, адже наслідки такої байдужості непоправні.

   Головний спеціаліст
   служби у справах дітей адміністрації
   Оксана Федорчук

30.10.2019