Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


ФОРМИ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ: опіка та піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, патронатне виховання

   ОПІКА ТА ПІКЛУВАННЯ
   Опіка (піклування) – це влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї громадян, які переважно перебувають у родинних відносинах із цими дітьми, з метою забезпечення виховання, освіти, розвитку, захисту прав та інтересів дітей (19 глава Сімейного Кодексу України). Опікун (піклувальник) призначається за його заявою з осіб, близьких дитині, або інших осіб, з огляду на їх можливість виконувати опікунські обов’язки, враховуючи стосунки, що склалися між кандидатом в опікуни та дитиною. Встановлення опіки (піклування) здійснюється Службою у справах дітей за місцем проживання дитини або опікуна (піклувальника). Перелік документів, які необхідно подати разом із заявою, згідний із відповідним для встановлення усиновлення.

   ПРИЙОМНА СІМ’Я
   Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно, за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Обмеження для осіб, які можуть бути прийомними батьками, відповідають обмеженням для опікунів (піклувальників). Призначення статусу прийомної сім’ї здійснюється Службою у справах дітей за місцем проживання майбутніх прийомних батьків. Перелік документів, які необхідно подати разом із заявою, згідний із відповідним для встановлення усиновлення.

   ДИТЯЧИЙ БУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ
   Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно, за плату взяла на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. Обмеження для осіб, які можуть бути батьками-вихователями ДБСТ, відповідають обмеженням для опікунів (піклувальників). Створенням ДБСТ займаються служби у справах дітей за місцем проживання майбутніх батьків-вихователів. Перелік документів, які необхідно подати разом із заявою, згідний із відповідним для встановлення усиновлення.

   ПАТРОНАТНЕ ВИХОВАННЯ
   Патронатне виховання – розміщення в сім’ю патронатного вихователя дитини, яка залишилася без батьківського піклування, дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, до досягнення нею повноліття. Основна мета патронатного виховання – забезпечити своєчасну допомогу дитині, яка залишилася без батьківського піклування, в умовах сім’ї, уникаючи розміщення її у дитячий заклад, а також сформувати емоційно-значущі, стабільні та довготривалі стосунки у житті дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

24.09.2019