Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Монетизація пільг на житлово- комунальні послуги

   17 квітня 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України №373 «Деякі питання надання пільг на оплату житлово- комунальних послуг у грошовій формі», якою затверджено порядок надання пільг на оплату житлово- комунальних послуг у грошовій формі. З 1 жовтня 2019 року пільги надаватимуться у грошові формі на оплату житлово- комунальних послуг.
   Порядком встановлено, що суму пільги розраховуватимуть виходячи з розміру знижки, відповідно до статусу та кількості членів сім’ї та до діючого законодавства.
    Передбачено дві системи надання пільг у грошовій формі- безготівкова і готівкова.
   Перша система : пільги виплачуються в безготівковій грошовій формі усім пільговикам в автоматичному режимі, через АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування коштів надавачам житлово – комунальних послуг. АТ «Ощадбанк» буде вести облік пільговиків та коштів, які будуть надходити на рахунок для виплати пільг- для кожного пільговика індивідуально. Банк здійснюватиме переказ коштів на рахунок надавачів житло- комунальних послуг ( Хмельницькенергозбут, ДП « Шепетівкагаз», КП Грицівська «Аква») на підставі договорів, що укладаються між надавачами послуг та АТ «Ощадбанк».
   Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово- комунальних послуг. Йдеться, перш за все ,про людей похилого віку.
   Друга система ( живі гроші) : пільги виплачуються в готівковій формі усім бажаючим пільговикам за заявою на особисті рахунки.
   Для отримання пільги у грошовій формі пільговик повинен особисто подати до управління соціального захисту населення наступні документи :
   - заяву пільговика ;
   - виписку з АТ « Ощадбанк» про відкриття поточного рахунку.
    Кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, їх можна буде зняти з власного рахунку в будь- який час для оплати житлово- комунальних послуг.
    Якщо у пільговика , який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово- комунальних послуг понад місяць на суму понад 340 гривень (20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), про що управління соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватись йому з наступного місяця у грошовій безготівковій формі.
    Пільговик зобов'язаний повідомляти управління про зміни всіх обставин, які впливають на надання пільг ( зміна персональних даних, місця реєстрації/ проживання, видів послуг,кількості членів сім'ї та інше). Сума пільги, яка була виплачена надміру через зловживання пільговика, має бути повернута ним до державного бюджету. Якщо ж пільговик добровільно відмовиться повернути суму надміру перерахованої ( виплаченої) пільги, її буде примусово стягнуто через суд.
    За детальною інформацією звертайтеся за адресою: м.Шепетівка, вул Героїв Небесної Сотні ,47, каб.217, контактний телефон 4-06-55.

Л. Танасієнко
начальник управління соціального
захисту населення Шепетівської РДА