Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47. E-mail: shepetivkarda@gmail.com
Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 5-13-70, 5-13-60, 4-04-82, 5-11-60. Факс:5-12-58. E-mail: rda_shep@ukrpost.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Атестація робочого місця в разі прийняття на роботу особи з інвалідністю

   Чи потрібно проводити атестацію робочого місця в разі працевлаштування особи з інвалідністю?
   Законодавство не передбачає спеціальної атестації робочого місця, організованого для працівника, якому встановлена інвалідність. Загальним для підприємств, які використовують працю осіб з інвалідністю, є обов’язок створювати для них умови праці. Слід урахувати рекомендації медико-соціальної експертної комісії та індивідуальні програми реабілітації. Окрім того, потрібно вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників.
   Робочі місця для осіб з інвалідністю можуть бути звичайними та спеціальними.
   Звичайне робоче місце особи з інвалідністю — це місце або виробнича дільниця постійного чи тимчасового перебування особи у процесі трудової діяльності на підприємствах. А спеціальне робоче місце — це окреме робоче місце або дільниця виробничої площі, яка потребує додаткових заходів з організації праці особи з урахуванням її індивідуальних функціональних можливостей, обумовлених інвалідністю. Ці можливості реалізують шляхом пристосування основного та додаткового устаткування, технічного обладнання.
   Атестацію робочих місць за умовами праці проводять на загальних підставах згідно з Порядком № 442. Варто пам’ятати, що проводить її атестаційна комісія, чий склад і повноваження визначає керівник підприємства у своєму наказі. Комісію створюють із працівників підприємства. Атестацію проводять у строки, встановлені в колективному договорі, але не рідше разу на п’ять років.

09.07.2019 р.