Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47.
E-mail: zagal@sheprda.gov.ua

Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ

DIV>
Держпродспоживслужба інформує ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ПОТУЖНОСТЕЙ

   В черговий раз доводимо до відома, що згідно ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та наказу Мінагрополітики та продовольства України № 39 від 10.02.2016 р. «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», в державі створюється реєстр операторів ринку харчових продуктів.
   Реєстрації підлягають потужності, які використовуються на будь якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.
   Таким чином, реєструвати потужність потрібно:
   - операторам ринку, які провадять діяльність, пов’язану з харчовими продуктами, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 о С, залишаючись придатними для споживання людиною, а саме первинне виробництво (або транспортування, зберігання, реалізація). Згідно ст. 1 п. 63, первинне виробництво – виробництво та вирощування продукції, у т.ч. збір врожаю, доїння, розведення тварин до моменту забою, полювання на тварин, рибальство та збір врожаю диких рослин.
   Також даний обов’язок поширюється:
   - на заклади громадського харчування (ресторан, бар, кафе, піцерія тощо);
   - на потужності, які здійснюють виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;
   - на заклади роздрібної торгівлі харчовими продуктами (магазини, кіоски, лотки з реалізації тощо).
   Оператор ринку харчових продуктів, який використовує потужність, зобов’язаний подати заяву відповідного зразка до територіального органу Держпродспоживслужби та за 15 днів отримати інформацію про державну реєстрацію потужності. Згідно Закону України від 21.12.2017 р. № 2264-VІ внесено зміни до ст. 25 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів» щодо державної реєстрації потужностей. Заяву для реєстрації можна завантажити з сайту ГУ ДПСС в Хмельницькій області з розділу "Діяльність" - "Реєстри" http://consumerhm.gov.ua/diialnist/reiestry або за посиланням - ЗАЯВА про державну реєстрацію потужності.

   Державна реєстрація здійснюється безкоштовно.
   Ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» № 2042-19, передбачає адміністративну відповідальність за виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності, якщо обов’язковість її державної реєстрації встановлена законом, - тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі одинадцяти мінімальних заробітних плат. Робота по встановленню незареєстрованих об’єктів з виробництва та обігу харчових продуктів, а також притягнення до відповідальності посадових та фізичних осіб, проводиться в ході планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю).
   Станом на 01.06.2019 р. на території Шепетівського району та м. Шепетівки зареєстровано 553 оператори ринку харчових продуктів.
   Реєстрація операторів ринку, які діють на території Шепетівського району та міста Шепетівки проводиться Шепетівським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області за адресою – вул. Героїв Небесної Сотні, 94, м. Шепетівка (поряд залізничної лікарні).

   Начальник управління В.В. Стародубов

05.06.2019 р.