Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47.
E-mail: zagal@sheprda.gov.ua

Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


На колегії РДА проаналізували стан виконання районного бюджету за І квартал 2019 року

   Сьогодні під керівництвом голови адміністрації Віталія Бузиля відбулось чергове засідання колегії райдержадміністрації
   У засіданні взяли участь члени колегії, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій.
   З першого питання, про стан виконання районного бюджету за І квартал 2019 року, доповіла начальник управління фінансів районної державної адміністрації Лариса Сорока.
   Вона зазначила, що виконання місцевих бюджетів за період, що звітується здійснювалось на підставі чинного бюджетного законодавства та відповідних рішень місцевих рад.
   До загального фонду бюджету району надійшло податків, зборів (обов’язкових платежів) з врахуванням трансфертів в сумі 60051,9 тис. грн., або 92,4 відсотка. Надходження спеціального фонду з трансфертами складають 2680,3 тис. грн. або 251,3 відсотка.
   У порівнянні до відповідного періоду минулого року надходження власних доходів загального фонду бюджету району збільшились на 2193,6 тис. гривень. Приріст становить 38,8 відсотка.
   Не менш важливим за обсягом джерелом доходів місцевих бюджетів є плата за землю. Надходження, якої станом на 01.04.2019 року, склали 1754,7 тис. грн., що на 916,3 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума перевиконання даного податку в порівнянні до затверджених показників місцевих рад становить 619,1 тис. грн., в процентному відношенні це складає 54,5 відсотка.
   Разом з тим, варто відмітити, що з початку бюджетного періоду на 12,3 тис. грн. зменшилась заборгованість по орендній платі за землю. Станом на 01.04.2019 року, без врахування переплат, вона становить 36,0 тис. гривень.
   По 17 договорах порушено строки сплати, що свідчить про неналежний рівень роботи, яка проводиться по стягненню цієї заборгованості.
   Крім того, в районі має місце факт встановлення низьких ставок орендної плати за користування земельними ділянками водного фонду та земель сільськогосподарського призначення.
   Якщо середній розмір орендної плати по області станом на 01.04.2019 року по землях сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів становить 1394,1 грн., а по землях водного фонду 488,3 грн., то по району відповідно по землях сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів вони складають 760,8 грн. та землях водного фонду складають 163,7 грн., а в межах населених пунктів середній розмір орендної плати по області по землях сільськогосподарського призначення становить 2174,3 грн. по водному фонду 1130,8 грн. та по району відповідно по землях сільськогосподарського призначення орендарі відсутні та водного фонду становить 290,7 грн.
   Про підготовку та проведення в районі оздоровчої кампанії «Літо-2019» інформувала заступник начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Наталія Валькова.
   Вона зазначила, що за прогнозними показниками у 2019 році надання оздоровчих та відпочинкових послуг у літній період буде здійснюватися у 16 пришкільних таборах (в тому числі мовний табір) з денним перебуванням на базі загальноосвітніх шкіл району, а також у Грицівській об’єднаній територіальній громаді буде працювати табір з денним перебуванням «Гармоніка» у позашкільному закладі Школа сприяння здоров’ю смт. Гриців. В цілому планується охопити за рік послугами оздоровлення та відпочинку понад 1763 дітей, що становить 49,6 % дітей віком від 7 до 18 років.
   У поточному році планується оздоровити по району 73 дітей у оздоровчих таборах України та 67 дітей – у відділенні відновного лікування Шепетівської центральної районної лікарні.
   На даний час по району здійснюється своєчасна підготовка до проведення відпочинку та оздоровлення дітей, а саме - створено оперативний штаб при районній державній адміністрації та затвердженні заходи з організації та відпочинку дітей в районі у 2019 році згідно розпорядження голови районної державної адміністрації від 24.04.2019 №101/2019-р «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей в районі у 2019 році». Проведено засідання оперативного штабу 25.04.2019 року.
   Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 16.05.2019 №115/2019-р «Про підготовку до оздоровчої кампанії «Літо-2019»» затверджено мережу пришкільних таборів з денним перебуванням по району, утворено комісію при районній державній адміністрації та затверджено графік об’їздів для здійснення комплексних обстежень таборів на базі загальноосвітніх закладів району.
   Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації спільно з відділом освіти, культури, молоді, спорту та туризму проводиться робота по організації якісного медичного обслуговування і харчування, створення належних умов для культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи, що дасть можливість забезпечити дітей повноцінними послугами оздоровлення та відпочинку та сприятиме ефективній реалізації державної політики з цих питань. На даний час у 2019 році уже оздоровлено в ДПУ «МДЦ» Артек» та УДЦ «Молода гвардія» 14 дітей району пільгових категорій.
   Про хід виконання в районі програми поводження з відходами у Хмельницькій області на 2018 -2020 роки інформував головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів районної державної адміністрації Борис Дяченко.
   Він доповів, що станом на 01 січня 2019 року на території району знаходиться 37 сміттєзвалищ загальною площею 27,89 га, які перебувають у віданні селищної та сільських рад. На кожне місце видалення відходів власник має скласти спеціальний паспорт, у якому зазначається найменування і код відходів, їх кількісний та якісний склад, походження та технічні характеристики.
   Станом на 30.05.2019 року погоджено та затверджено паспорти місць виділення відходів лише 15 сміттєзвалищ та подано на затвердження до Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації ще 12 паспортів місць видалення ввідходів. Ця робота проведена в Судилківській, Ленковецькій та частково у Грицівській об’єднаних територіальних громадах.
   Проблемним питанням на сьогодні є незавершена паспортизація місць видалення твердих побутових відходів на території інших сільських рад.
   Також важливим питанням у сфері поводження з твердими побутовими відходами є впровадження роздільного збору сміття. Лише в Ленковецькій об’єднаній територіальній громаді встановлено 10 баків для забезпечення роздільного збирання відходів.
   Підсумовуючи сказане, Борис Володимирович наголосив, що сучасний стан дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з твердими побутовими відходами є незадовільним, адже обсяги накопичення побутових відходів щорічно зростають, що призводить до значного погіршення екологічної ситуації.
   Усі питання порядку денного були розглянуті та по них прийняті відповідні рішення.

30.05.2019