Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47.
E-mail: zagal@sheprda.gov.ua

Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИНОВИНИ


Затверджений трудовий розпорядок має бути і у підприємця

   Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою, відповідно до статті 2 КЗпП.
   Поняття «фізична особа - підприємець» входить до поняття «фізична особа», оскільки громадянин, який бажає реалізувати своє конституційне право на підприємницьку діяльність, після проходження реєстраційних та інших передбачених законодавством процедур лише набуває нової ознаки -«підприємець», не втрачаючи статусу фізособи.
   Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборним органом первинної профспілки (профспілковим представником) на основі типових правил (ст. 142 КЗпП).
   Таким чином, відсутність у роботодавця правил внутрішнього трудового розпорядку є порушеннями законодавства про працю.
   Роботодавці, винні у порушенні законодавства про працю, несуть фінансову (ст. 265 КЗпП) та адміністративну відповідальність (ст. 41 КУпАП).
   Крім цього, оскільки фізична особа-підприємець у розумінні норм КЗпП виступає роботодавцем, то він має розробляти правила внутрішнього трудового розпорядку.
   Трудовим колективом у цьому випадку є особи, які уклали з підприємцем трудовий договір.

14.05.2019