Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47.
E-mail: zagal@sheprda.gov.ua

Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Сьогодні 33 роки від дня Чорнобильської катастрофи

   Від аварії 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС пройшло 33 роки.
   Це подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала найбільшою техногенною катастрофою. Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Сила вибуху прирівнювалася до 500-та бомбам — таким, які колись були скинуті на Хіросіму.
   Сильне радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Однак масштаби аварії були набагато більшими. Крім українських населених пунктів, які постраждали від катастрофи, радіаційному забрудненню піддалися селища 19 регіонів Росії, в яких проживали майже 3 млн чоловік. Також радіація швидко поширилася на деяких територіях Білорусі і досягла Європи.
   Про те, що сталася аварія на Чорнобильській АЕС, жителі прилеглих регіонів дізналися тільки через кілька днів. У країні почалося активне акумулювання сил для ліквідації наслідків аварії. Тоді на гасіння пожежі було кинуто не тільки спеціалізовані пожежні сили, а й цивільні. Під час цих робіт безліч людей отримали смертельні дози опромінення.
   Станом на 26 квітня 2019 року на території Шепетівського району проживає 109 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них: І категорія (інваліди) – 7 осіб; ІІ категорія: потерпілі – 9 осіб, ліквідатори –39 осіб; ІІІ категорія: ліквідатори -15 осіб, потерпілі – 24 осіби, діти потерпілі –15 осіб.
   За рахунок коштів державного бюджету чорнобильці отримують визначені законодавством допомоги, компенсації та пільги.

26.04.2019