Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47.
E-mail: zagal@sheprda.gov.ua

Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


Уряд України розширює підтримку сільськогосподарських товаровиробників

   У державному бюджеті України на аграрну сферу цьогоріч заплановано майже 7 млрд. грн., що на 400 млн. грн. більше минулорічного. Зокрема, на здешевлення придбання вітчизняної сільгосптехніки планується виділити 1,38 млрд. грн., розвиток фермерських господарств – 1 млрд. грн., на розвиток тваринництва - 4 млрд. грн. і на розвиток хмелярства, закладання молодих садів і виноградників – 400 млн. грн.
   Найбільше коштів, як і в минулому році, виділено на підтримку галузі тваринництва. В поточному році прийнято Постанову КМУ № 110 від 30 . 01. 2019 р. «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва). Всі напрямки підтримки галузі тваринництва в даній Постанові такі, як і в минулорічній Постанові КМУ від 7. 02. 2018 р. № 107.
   Спектр підтримки тваринницької галузі доволі широкий і включає в себе слідуючі напрямки:
   - дотація на вирощування молодняка великої рогатої худоби;
   - дотація за утримання корів;
   - часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин та генетичного матеріалу;
   - часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм та комплексів.;
   - часткова компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів;
   - часткова компенсація ставки за банківськими кредитами, залученими у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та рибництво.
   Крім того, в поточному році, згідно нової Постанови, сільськогосподарські товаровиробники можуть отримати 30 % від вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання, переробки зерна та вартості обладнання на безповоротній основі тричі на рік.
   Державна фінансова підтримка розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації здійснюється відповідно до Постанови КМУ від 07 лютого 2018 р. № 106 по семи напрямках:
   1. Фінансова підтримка новостворених фермерських господарств у перші три роки після його створення. Надається фермерським господарствам у розмірі 3 тис. грн. на 1 га оброблюваних угідь, але не більше 60 тис. грн. на 1 га.
   2. Фінансова підтримка фермерським господарствам (крім новостворених) надається в розмірі 12 тис. грн. на 1 члена ФГ, але не більше 40 тис. грн. Молодому фермеру, який має вік до 35 років надається відразу фінансова підтримка у максимальному розмірі 40 тис. грн. без врахування інших членів ФГ.
   3. Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва у розмірі 40 %..
   4. Часткова компенсація вартості закупленого насіння сільськогосподарських рослин у розмірі 80 % вартості насіння, але не більше 80 тис. грн. на одне фермерське господарство або сільськогосподарський обслуговуючий кооператив.
   5. Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Компенсується 70 % вартості придбаного обладнання та техніки вітчизняного виробництва.
   6. Здешевлення кредитів фермерським господарствам та сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам.
   7. Часткова компенсація витрат, пов’язаних з отриманими дорадчими послугами.
   На підтримку сільськогосподарських товаровиробників кошти виділяються не тільки з державного, а й з обласного бюджету. Вже третій рік поспіль за напрямом «Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор)» власники особистих селянських господарств отримують часткову компенсацію вартості закуплених установок індивідуального доїння, холодильних установок для зберігання та охолодження молока в розмірі до 70 % вартості придбаного обладнання.
   Крім того, з обласного бюджету надається часткова компенсація вартості закупленого обладнання, причіпної та навісної сільськогосподарської техніки сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами та сільськогосподарськими підприємствами всіх форм власності. Перелік документів, необхідний для участі у конкурсі визначений Порядком використання коштів обласного бюджету. Кінцевий термін подання документів 19 грудня 2019 року.
   В минулому році фінансовою підтримкою із обласного бюджету скористалися 39 власників особистих селянських господарств нашого району, та отримали часткову компенсацію вартості закуплених установок індивідуального доїння на загальну суму 178,4 тис. грн.
   Протягом 2018 року сільськогосподарські товаровиробники нашого району скористалися майже всіма напрямками державної підтримки.
   Зокрема, сільськогосподарські підприємства за утримання корів отримали 3 млн. 909 тис. грн. спеціальної бюджетної дотації.
   За напрямом часткове відшкодування вартості племінних тварин, нетелів та генетичного матеріалу сільськогосподарські підприємства отримали 1 млн. 808 тис. грн. та закупили 265 голів корів та нетелів.
   Спеціальну бюджетну дотацію на вирощування молодняка великої рогатої худоби отримали 544 власники особистих господарств населення за вирощування 912 голів молодняка ВРХ. Загальна сума дотації склала 1 млн. 125 тис. грн.
   Щодо фінансової підтримки фермерських господарств, то нею скористалися в минулому році тільки три господарства на загальну суму 98,7 тис. грн.
   Сподіваємося, що в поточному році сільськогосподарські товаровиробники будуть активніше включатися в Програми державної підтримки аграрного сектору, що дасть можливість збільшити обсяги сільськогосподарського виробництва та підвищити його ефективність.

   Т. в. о. начальника відділу
   агропромислового розвитку,
   екології та природних ресурсів В. Лопоцюк

23.04.2019