Приміщення адміністрації Шепетівська районна державна адміністрація
Хмельницької області

30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, вул.Героїв Небесної Сотні, 47.
E-mail: zagal@sheprda.gov.ua

Герб Шепетівського району
Прапор Шепетівського району Контактні телефони: (038-40) 4-03-18. Факс:4-03-17. E-mail: zagal@sheprda.gov.ua Прапор Шепетівського району
ПОВЕРНУТИСЬ НА ГОЛОВНУ

НОВИНИ


В Шепетівській місцевій прокуратурі відбулась міжвідомча нарада

   10 квітня 2019 року в Шепетівській місцевій прокуратурі під головуванням керівника місцевої прокуратури Комара І.В. проведено міжвідомчу нараду.
   Проведення наради зумовлено ростом основних показників злочинності на території міста та району.
   Захід відбувся за участі керівників правоохоронних органів міста та району, представників органів влади, місцевого самоврядування.
   У роботі наради прийняли участь заступник прокурора Хмельницької області Мартинюк О.Г. та начальник слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області Харченко Н.О.
   Розпочинаючи роботу наради, керівник місцевої прокуратури І. Комар зауважив, що попри вжиті правоохоронними органами заходи, спрямовані на зміцнення стану законності, ефективність їх діяльності ще не у повній мірі відповідає реаліям сьогодення.
   Так, упродовж І кварталу 2019 року СВ Шепетівського ВП обліковано 213 кримінальних правопорушень, що на 37 злочинів більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.
   Не зважаючи на те, що загалом в Хмельницькій області спостерігається зменшення рівня злочинності на 10 тисяч населення, на території міста Шепетівка та Шепетівського району такий показник зріс.
   Допущено ріст злочинів за усіма ступенями тяжкості. Вп’ятеро зросла кількість вчинених особливо тяжких злочинів на території міста з 0 до 5, втричі зросла кількість вчинених тяжких злочинів на території району з 9 до 28. Кількість злочинів середньої тяжкості у місті зросла з 41 до 52. Спостерігається негативна тенденція до збільшення злочинів невеликої тяжкості з 37 до 47 у місті та з 17 до 22 на території району.
   В структурі злочинів як негатив слід відмітити, що у І кварталі 2019 року допущено вчинення на території міста 1 умисного вбивства, вчиненого у стані алкогольного сп’яніння, та зухвалого зґвалтування малолітньої особи на території району.
   Ріст злочинності зумовлений перш за все значним збільшенням вчинених злочинів проти власності.
   Зокрема, у першому кварталі поточного року вчинено 73 крадіжки у місті та 26 – у районі, на 200% збільшилась кількість грабежів на території району, 5 грабежів та 1 розбійний напад вчинено на території міста. Занепокоєння викликає рівень вчинених шахрайств, їх кількість збільшилась удвічі, вчетверо зросла кількість хуліганств.
   Очільник прокуратури наголосив на необхідності профілактики та превентивної діяльності з метою запобігання вчинення таких злочинів.
   Не кращою є профілактична робота щодо запобігання вчиненню злочинів особами, які їх вчиняли раніше, оскільки кількість рецидивних злочинів зросла більше, ніж на 25%. Вп’ятеро зросла кількість злочинів, вчинених групою осіб. Більше, ніж удвічі зросла кількість злочинів, вчинених в стані алкогольного сп’яніння.
   Детально обговорено також питання, які останнім часом набули особливої гостроти та є пріоритетом у діяльності усіх правоохоронних органів.
   Керівник місцевої прокуратури поставив вимогу посилити превентивну та профілактичну роботу на піднаглядній території, зобов’язав вжити вичерпних заходів, спрямованих на розслідування вчинених злочинів, оскільки наслідком цього є забезпечення ефективного захисту громадян, інтересів держави та підняття рівня довіри населення до правоохоронців.
   Під час обговорення усіх цих проблемних питань учасники наради надали свої конструктивні пропозиції, які стали основою для прийняття комплексу додаткових узгоджених заходів для зміцнення законності та попередження злочинності на Шепетівщині.

   В. Мельник,
   заступник керівника Шепетівської
   місцевої прокуратури

12.04.2019